زباله‌های شهرک‌ صنعتی شماره یک سنندج جمع‌آوری شد


زباله‌های شهرک‌ صنعتی شماره یک سنندج جمع‌آوری شد

سنندج- ایرنا- تعدادی از صاحبان و شاغلان واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شماره یک سنندج در حرکتی خودجوش به منظور فرهنگ‌سازی و خودداری از ریختن زباله در محیط شهرک صنعتی اقدام به جمع‌آوری زباله‌های موجود در فضای سبز و محوطه این شهرک کردند.

به گزارش ایرنا، توسعه شهر سنندج و نزدیک شدن بافت مسکونی به شهرک‌های صنعتی شماره یک و سه در این شهر همواره یکی از مباحث و مشکلات مطرح شده مربوط به این ۲ شهرک است و همین مسئله موجب شده میزان رفت و آمد از این شهرک‌ها هم افزایش پیدا کند و روزانه بغیر از صاحبان و شاغلان واحدهای تولیدی اقشار دیگر هم به واسطه نزدیکی محل سکونتشان از این مسیر تردد کنند.

علاوه بر این، رشد جمعیت و افزایش مواد مصرفی هم بر حجم پسماند و زباله‌ هم در مناطق شهری و هم صنعتی افزوده است و به همین دلیل جمع آوری پسماند به شیوه اصولی همواره یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده زیست محیطی به شمار می رود.

به منظور فرهنگ سازی در راستای جمع آوری زباله و نریختن آن در محیط زیست همواره کمپین‌های متعددی توسط علاقمندان به محیط زیست تشکیل می‌شود و در ایام مختلف سال گردهم می‌آیند و اقدام به جمع آوری زباله می‌کنند.

تعدادی از صاحبان و شاغلان واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شماره یک سنندج روز سه‌شنبه یک ساعت از وقت خود را به جمع آوری زباله‌های موجود در فضای سبز و محوطه این شهرک اختصاص دادند تا بدین گونه افراد دیگر را به رعایت نظافت و ریختن زباله در سطل‌های زباله تشویق کنند.

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی شماره یک سنندج در حاشیه اجرای این حرکت زیست محیطی به خبرنگار ایرنا گفت: فراخوانی را با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان در راستای جمع آوری زباله در این شهرک منتشر کردیم.

محسن اسدی با اشاره به اینکه جمع آوری زباله از مسائل حائز اهمیت در حفظ محیط زیست و سلامتی آحاد مردم است، افزود: به منظور ترغیب اقشار مختلف مردم به رعایت موارد بهداشتی و حفظ محیط زیست برنامه‌ریزی لازم برای انجام این حرکت نمادین انجام شد.

وی از صاحبان و شاغلان واحدهای تولیدی که امروز در این برنامه حضور پیدا کردند تشکر کرد و اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده هر ۶ ماه یا هر فصل یکبار به جمع آوری زباله در این شهرک می‌پردازیم.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی عدم جمع آوری زباله ها موجب ایجاد ۳۰ مشکل محیط زیستی می شود لذا مدیریت زباله در نقاط مختلف شهری و روستایی از موارد ضروری است که همه دست اندرکاران و اقشار مختلف مردم رسالت دارند به آن توجه کنند.

شهرک صنعتی شماره یک سنندج در زمینی به مساحت ۵۷ هکتار ایجاد شده و تاکنون ۳۴۴ واحد با اشتغالزایی سه هزار و ۱۶۶ نفر در آن به بهره برداری رسیده است.
شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان در چهارم اردیبهشت سال ۱۳۷۰ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شده و تاکنون به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان در ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی زمین واگذار شده است.

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location