استاندار: حمایت خانه صنعت از تولید ظرفیتی برای توسعه کرمانشاه است


استاندار: حمایت خانه صنعت از تولید ظرفیتی برای توسعه کرمانشاه است

کرمانشاه- ایرنا-استاندار کرمانشاه گفت: انسجام، تعصب و تعهد بی‌نظیر اعضای خانه صنعت و معدن کرمانشاه در حمایت از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی ظرفیتی برای توسعه کرمانشاه است.

به گزارش ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» روز سه‌شنبه در دیدار با رییس، اعضای هیأت مدیره خانه صنعت و معدن، صنعتگران و فعالان اقتصادی استان اظهار داشت: اکنون با شرایط سخت تحریم روبه رو بوده و هستیم و می بینیم که صنعتگران و کارآفرینان هزینه این تحریم ها را پرداخت می کنند و با عشق به کار خود ادامه می دهند و موانع را پشت سر می گذارند که جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: بنده با خانه صنعت استان های متعددی در ارتباط بودم، ولی هیچ خانه صنعتی همانند کرمانشاه که در راستای تعهد به تولید به حمایت از تولیدکنندگان، صنعتگران و اصناف بپردازد ندیدم و این خصوصیاتی که خانه صنعت کرمانشاه دارد می تواند به ظرفیت بزرگی برای توسعه استان تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه در جلسات متعددی شاهد اظهار نظرات صنعتگران و تولیدکنندگان بوده ام، افزود: همه اعضای خانه صنعت تعصب ویژه ای به صنعت دارند، اگرچه بحران ها موانعی برای صنعتگران ایجاد کرد ولی این افراد برای رسیدن به اهداف تلاش می کنند که کرمانشاهیان قدرشناس این زحمات هستند.

نرخ بیکاری کرمانشاه هفت درصد کاهش یافته است

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه شغل با سخنرانی درست نمی شود ولی با سخن گفتن می توان به راحتی شغل و حرفه ای را از بین برد، خاطرنشان ساخت: روند کاهشی نرخ بیکاری استان از سال ۹۶ تاکنون به میزان هفت درصد است و صنعتگران و تولیدکنندگان، اصناف و کارآفرینان در کاهش نرخ بیکاری استان تاثیرگذار بوده و هستند.

بازوند از اولویت قراردادن احیای واحدهای راکد، تسهیل کسب و کار و جذب سرمایه گذاری به عنوان راهکاری برای رونق تولید و بهبود وضعیت اشتغال یاد کرد و افزود: امید است با رفع مشکلات و افتتاح پروژه های بزرگ در آینده نیز به میانگین کشوری و شرایط مطلوب برسیم.

او گفت: ردپای صنعتگران، تولیدکنندگان و کارآفرینان در کمک های خیرانه، زلزله و در بحران هایی همچون قطعی برق و شیوع کرونا چشمگیر است و پیشقدم هستند و به عنوان نماینده عالی دولت در استان از زحمات، ایثار و از خودگذشتگی شما قدردانی می کنم.

وی از زلزله سال ۹۶ سرپل ذهاب نیز به عنوان یک بحران منحصر بفرد یاد کرد و افزود: این زلزله آنقدر سخت و وسیع بود که تا ۴۰روز کل کشور تحت تاثیر آن بود که صنعتگران و تولیدکنندگان نیز جزو افرادی بودند که نخستین کمک های مردمی آنان ارسال شد.

در انتقال مطالبات مردم کرمانشاه موفق عمل کردم

بازوند یادآور شد، همواره تلاش کرده ام صدای مطالبه گری مردم کرمانشاه را از این استان به تهران منتقل کنم و احساس می کنم در این کار موفق بوده ام و هرشخص که ضرورت داشت را به استان دعوت کرده و مطالبات را به آنان انتقال دادم.

به گفته وی، پس از وقوع زلزله با پیگیری های انجام شده و با کمک بانک و دولت توانستیم یک بازار پنج هزار میلیارد تومانی تشکیل دهیم و خیلی از صنعتگران توانستند نیاز سخت افزاری و نرم افزاری زلزله زدگان را تامین کنند و حتی به بازسازی روحی و روانی بپردازند.

وی ادامه داد: روزی که برای خدمت به کرمانشاه آمدم تلاش کردم که این استان را به دهه ۶۰برگردانم چراکه این استان در آن سالها ارائه اکثر خدمات برتر در غرب کشور مرکزیت داشت که پس از آن با مشکلات متعددی که جنگ نمونه ای از آن بود مواجه شد.

بازوند افزود: حفظ این جایگاه به الزاماتی نیاز داشت که کلان شهرشدن کرمانشاه و ایجاد آزادراه و دهکده لجستیک بخشی از آن بود که برای تحقق این اهداف اقدامات موثری انجام شد.

استاندار کرمانشاه با تاکید براینکه تولیدکنندگان در خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی هستند، افزود: اتکا به توان داخلی و همت والای تولیدکنندگان و فعالان عزت ایران را به دنبال دارد و تکیه برهمین توان موجب توسعه استان شده است.

استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از هزار واحد تولیدی و صنعتی با اشتغالزایی بیش از ۳۰هزار نفر دارد.


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location