50 برنامه بمناسبت هفته دفاع مقدس در آستارا تهیه شد


50 برنامه بمناسبت هفته دفاع مقدس در آستارا تهیه شد

آستارا - ایرنا - سرپرست فرمانداری آستارا گفت: 50 برنامه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با شعار ما مقتدریم بمناسبت هفته دفاع مقدس در این شهرستان تهیه شده است و دستگاه‌های اداری در اجرای آنها همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ سعید میرقربانی روز سه شنبه در جلسه هماهنگی هفته دفاع مقدس آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: رژه خودرویی نیروهای مسلح، تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و ایثار، ویزیت رایگان بیماران در یکی از روستاهای محروم، برپایی میز خدمت با هدف رسیدگی به مشکلات مردم در روستای دگرمانکشی و برگزاری یادواره شهدا با سخنرانی یکی از فرماندهان سپاه از برنامه های هفته دفاع مقدس در این شهرستان است.

وی اضافه کرد: برنامه های هفته دفاع مقدس باید با حال و هوای اربعین حسینی اجرا شود و مدیران ادارات با تزئین سر در اداره ها و قرار دادن نمادهای سنگر در مقابل ادارات، حال و هوای دفاع مقدس را در شهرستان ایجاد کنند.

وی بیان کرد: هم زمان با آغاز سال تحصیلی زنگ مقاومت در یکی از مدارس نواخته خواهد شد و تبیین فرهنگ دفاع مقدس در بین قشر دانش آموز از طریق شبکه شاد در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: جامعه امروز بیشتر از هر زمانی به فرهنگ دفاع مقدس نیاز دارد و ایران اسلامی با وجود تحریم های ظالمانه دشمنان، با اقتدار در مقابل توطئه ها ایستاده است.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا هم گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی سه شاخص خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی باید سرلوحه امور مردم و مسئولان باشد و اصل گفتمان سازی در دانشگاه ها و مدارس مورد توجه قرار گیرد.

سرهنگ بهزاد قنبری افزود: بیش از ۱۰۰ گروه جهادی متشکل از بسیجیان در حوزه های مختلف سازندگی و بهداشت و سلامت در این شهرستان فعالیت می کنند و ارزش ها و پیام های ماندگار دفاع مقدس باید با مشارکت همه اقشار و نهادها به نسل های بعد انتقال یابد.

۳۱ شهریور تا هفتم مهرماه هفته دفاع مقدس است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۶۷شهید والامقام را به نظام جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location