ثبت شرکت گردشگری


ثبت شرکت گردشگری

برای اینکه با نحوه ثبت شرکت گردشگری آشنا شوید بایستی ابتدا به تعریف شرکت گردشگری و شرایط لازم برای ثبت آن را مورد بررسی قرار دهید.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام ثبت شرکت، به هرگونه فعالیتی که یک گردشگر در طول سفر خود انجام می دهد گردشگری گفته می شود. یک گردشگر ممکن است برای دریافت امکانات به شرکت گردشگری مراجعه نماید تا بتواند با آرامش و خیالی آسوده به سفر رود.
در واقع گردشگر برای اینکه دغدغه مکان و امنیت در سفر نداشته باشد این کار را به عهده شرکت های گردشگری می گذارد. شرکت های گردشگری نیز بایستی برای راحتی حال گردشگران تمامی امکانات لازم اعم از ایاب و ذهاب ، اسکان ، خوراک و امنیت مسافران را در اختیار آنها قرار دهند.
از آنجایی که آمار مسافرت در ایران آمار قابل توجهی است لذا روز به روز به تعداد متقاضیان ثبت شرکت گردشگری افزوده می شود.

خدمات شرکت گردشگری

خدمات گردشگری به دو صورت زیر قابل ارائه است :

۱.مسافرت های هوایی به طور مستقیم یا غیر مستقیم. اگر شرکت گردشگری قصد ارائه خدمات بلیط هوایی داشته باشد بایستی مکانی برای اقامت مسافران نیز در نظر بگیرد.
۲.انجام خدمات لازم در زمینه ایرانگردی و جهانگردی. تنظیم مسافرت گروه‌ها و گشت‌های داخلی و خارجی با وسایل زمینی، دریایی، هوایی و به طور کلی هر گونه فعالیت و خدمات ایرانگردی و جهانگردی که باید بر اساس قانون ذکر شده در سازمان صورت گیرد.

تمامی اشخاص و متقاضیانی که قصد ثبت شرکت گردشگری در ایران را دارند، بایستی ابتدا نسبت به اخذ مجوز آن اقدام نمایند. مجوز ثبت شرکت گردشگری در ایران از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری صادر می‌شود.
چنانچه قصد ثبت شرکت گردشگری داشته باشید می توانید شرکت خود را در قالب های شرکت سهامی خاص ، شرکت مسئولیت محدود و شرکت تعاونی ثبت نمایید.

شرایط عمومی ثبت شرکت گردشگری

همانند ثبت تمامی انواع شرکت های تجاری برای ثبت شرکت گردشگری نیز بایستی شرایطی داشته باشید که عبارتند از :

تابعیت ایرانی معتقد به دین اسلام یا هر دینی که در قانون اساسی ایران شناخته شده باشد. داشتن اهلیت قانونی و نداشتن پیشینه محکومیت کیفری، که موجب سلب حقوق اجتماعی شده باشد. عدم اعتیاد به مواد مخدر به تایید مراجع ذی صلاح داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی سن بالای ۲۵ سال دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت برای متقاضیان مرد نداشتن مشاغل یا عضویت در سازمان‌هایی که مغایر با مقررات جاری کشور، یا موجب تحکیم مبانی رژیم گذشته بود، یا ضدیت با جمهوری اسلامی ایران شناخته‌شده، و یا هرگونه پیشینه همکاری با ساواک نباید اشتغال به کار در جای دیگری داشته باشد. نباید مشغول به تحصیل باشد. داشتن حداقل سه سال سابقه کاری مرتبط با فعالیتی که در حال انجام آن می‌باشد.

شرایط ثبت شرکت گردشگری برای اشخاص حقوقی

آن دسته از اشخاص حقوقی که داوطلب تاسیس دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی می‌باشند، باید دارای شرایط زیر باشند:

تابعیت ایران ارتباط موضوع فعالیت شخص حقوقی با فعالیت‌های موضوع آیین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفترهای خدمات اگر متقاضی پروانه، شخصی حقیقی باشد باید حداقل یک نفر را به عنوان مدیر فنی شرکت انتخاب نماید. در صورتی که متقاضی شخصی حقوقی باشد، علاوه بر مدیر فنی ملزم به انتخاب یک نفر به عنوان مدیر عامل دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی نیز می‌باشد. مدیران باید به یکی از زبان‌های خارجی، ترجیحا انگلیسی، آشنایی کامل داشته باشند و همچنین از آموزشگاه‌های معتبر، مراکز آموزش عالی و مدارس حرفه‌ای دارای گواهینامه فارغ‌التحصیلی خدمات سیاحتی و گردشگری باشد. افراد غیر ایرانی تنها در صورتی می‌توانند در سمت مدیر فنی فعالیت کنند که دارای پروانه معتبر اشتغال و تایید صلاحیت از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت گردشگری

تمام افراد حقیقی و حقوقی که متقاضی ثبت شرکت گردشگری می‌باشند، باید با در دست داشتن مدارک زیر نسبت به ثبت شرکت گردشگری اقدام نمایند :

کپی کارت ملی و شناسنامه به همراه اصل آن‌ها کپی آخرین مدرک تحصیلی به همراه اصل آن کپی کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت تعداد ۶ قطعه عکس جدید سه در چهار مربوط به سال جاری در مورد اشخاص حقوقی اظهارنامه رسمی ثبت شرکت ها مدارک مربوط به سابقه کار و پرداخت بیمه

شرایط مدیر فنی برگزیده شده برای ثبت شرکت گردشگری

لازم به ذکر است که مدیر فنی برگزیده شده برای شرکت گردشگری، علاوه بر دارا بودن شرایط اشخاص حقیقی که به آن اشاره کردیم، باید شرایط زیر را نیز داشته باشد:

آشنایی کامل به یکی از زبان‌های خارجی ترجیحاَ انگلیسی و مورد متقاضیان دفاتر خدمات زیارتی ترجیحاَ عربی ارائه گواهینامه فارغ‌التحصیلی خدمات مسافرتی و سیاحتی، جهانگردی از آموزشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و مدارس حرفه‌ای و یا مراکز آموزشی وزارتخانه‌های مرتبط افراد غیر ایرانی تنها در صورتی می‌توانند در سمت مدیر فنی فعالیت کنند که دارای پروانه معتبر اشتغال و تایید صلاحیت از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشند.


انتهای رپرتاژ آگهی
بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location