تزریق بیش از 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا در گیلان


تزریق بیش از 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا در گیلان

معاون علوم پزشکی گیلان از سرعت فرایند واکسیناسیون کووید19 در استان خبر داد و گفت: تاکنون بیش از یک میلیون و 510 هزار دوز واکسن کووید19 در گیلان تزریق شده است.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به روند اجرای واکسیناسیون در سطح استان گیلان، اظهار کرد: تاکنون یک میلیون و ۵۱۰ هزار و ۹۹۶ دوز واکسن کووید۱۹ در استان گیلان تزریق شده است.

وی افزود: با توجه به اجرای واکسیناسیون در استان که با پیگیری و شدت بیشتری هم اکنون در ۳۰۲ ایستگاه سراسر استان انجام می شود، تا پایان ۲۲ شهریور بیش از یک میلیون و ۵۰۰۰ دوز واکسن نوبت اول به مردم تزریق شده و ۵۰۶ هزار نفر هم دوز دوم واکسن‌ کووید۱۹ را در گیلان دریافت کرده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی با وجود دریافت واکسن کووید۱۹ ضروری است، گفت: دریافت واکسن اعم از نوبت اول و دوم منجر به ایجاد درصدی از ایمنی در مقابل ویروس می شود، اما رعایت پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، شست وشوی مرتب دست ها و پرهیز از حضور در دورهمی ها در کنترل بیماری و ممانعت از شیوع ویروس بسیار تاثیرگذار است.

حیدرزاده تاکید کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم در کنار واکسیناسیون گام بسیار بزرگی برای کنترل کروناست و انتظار می رود با عمل به شیوه نامه های بهداشتی در این برهه، مردم یاری رسان کادر بهداشت و درمان باشند.

انتهای پیام





کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location