ارتباط FATF با واردات واکسن صحت دارد؟


ارتباط FATF با واردات واکسن صحت دارد؟

رئیسی درباره اینکه در دولت قبل گفته می‌شد، FATF از موانع واردات واکسن بوده است، توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری رسا، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اینکه در دولت قبل گفته می‌شد، FATF از موانع واردات واکسن بوده است، اظهار کرد: من سیاست بلد نیستم و نمی‌دانم اف اى تی آف (FATF) چیست؟ اکنون واکسن به سرعت دستمان می‌رسد و یکی از علت‌های افزایش سرعت واردات واکسن این است که خیلی از کشور‌های دنیا که تولید کننده واکسن در دنیا هستند اکثر جمعیت خود را واکسینه کرده‌اند و از طرفی همه قرارداد‌های خرید واکسن که بسته شده بود و کشور‌های طرف قرارداد بد عهدی کرده بودند و اکنون در حال عملیاتی شدن است.

رئیسی ادامه داد: همه دست به دست هم داده اند و همه پای کار آمده‌اند، معاون اول رئیس‌جمهور، وزارت امور خارجه و بانک مرکزی پای ثابت جلسات واردات واکسن هستند و جلسات بسیار کاربردی شده است و در این جلسات تصمیمات قاطع گرفته می‌شود و از کانال‌های مختلف برای واردات واکسن عمل می‌شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: جلسه‌ای داشتیم که واکسن ٢ روز زودتر وارد شود و اقدامات بسیاری در یک روز انجام شد تا واکسن ٢ روز زودتر وارد شود و با وزارت امورخارجه صحبت شد و آن‌ها با سفیر صحبت کردند و بانک مرکزی و همه پای کار آمدند و در نهایت واکسن ٢ روز زودتر آمد و این یکی از تفاوت‌ها در افزایش سرعت واردات واکسن است و من اعتقاد دارم همه در تلاش هستند تا واکسن با سرعت وارد شود.

رئیسی اظهار کرد: سال گذشته این موقع واکسیناسیون در دنیا امر جدی نبود و از عمر واکسیناسیون کمتر از یکسال می‌گذرد و من فکر می‌کنم مهم این است که واکسن با سرعت پایدار به دستمان می‌رسد و ما هم در تلاش هستیم که سرعت واکسیناسیون را بالا ببریم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره زمان واکسیناسیون جمعیت ایران تصریح کرد: یادداشت کنید ما حتما جمعیت هدفمان را تا دهه فجر واکسینه خواهیم کرد.

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location