تحقق کدام ردیف‌های درآمدی بودجه در چهار ماهه «صفر» بود؟


تحقق کدام ردیف‌های درآمدی بودجه در چهار ماهه «صفر» بود؟

مهم‌ترین ردیف‌های درآمدی فاقد وصولی در چهار ماه نخست امسال، منابع حاصل از واگذاری سهام متعلق به دولت و موسسات و شرکت‌های دولتی، درآمد حاصل از دعاوی مطروحه از سوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پذیرفته شده در محاکم بین‌المللی و هم‌چنین...

به گزارش خبرگزاری رسا، دیوان محاسبات کشور در گزارشی توضیحاتی درباره ردیف های درآمدی با تحقق صفر درصد در چهار ماه ابتدایی امسال ارائه داد.

در این گزارش آمده است که طی 4 ماهه نخست سال جاری تعداد (72) ردیف درآمدی مربوط به منابع عمومی دولت (پس از کسر 6 ردیف درآمد عمومی مربوط به سقف دو قانون بودجه) با مبلغ مصوب چهار دوازدهم به میزان 58.9 هزار میلیارد تومان فاقد وصولی بوده که این مبلغ بیش از 18 درصد کل مبلغ چهار دوازدهم مصوب سقف اول بودجه برای منابع عمومی دولت بوده و از جمله دلایل کسری وصولی 4 ماه نسبت به مبلغ قابل انتظار می باشد.

براساس این گزارش، سهم درآمدها، واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و واگذاری دارایی‌های مالی از تعداد ردیف‌های درآمدی مذکور به ترتیب برابر 69 ، 13 و 18 درصد بوده و از نظر مبلغ مصوب 4 ماهه، واگذاری دارایی‌های مالی با 63 درصد بیشترین سهم و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای با 13 درصد کمترین سهم را داشته است. سهم درآمدها نیز از مبلغ مورد بحث به میزان 24 درصد می باشد.

در جدول زیر، فهرست تعداد 18 ردیف درآمدی مهم فاقد وصولی در 4 ماه نخست امسال آمده است:

براساس جدول فوق، مهمترین ردیف های درآمدی فاقد وصولی، منابع حاصل از واگذاری سهام متعلق به دولت و موسسات و شرکتهای دولتی (ردیف 310502)، درآمد حاصل از دعاوی مطروحه از سوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پذیرفته شده در محاکم بین المللی (ردیف 160165) و همچنین منابع حاصل از فروش اموال و دارایی‌های مازاد دولت (ردیف 210221) بوده است.

انتهای پیام/

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location