وزیر اماراتی: خواهان روابط اقتصادی و تجاری با ترکیه، قطر و ایران هستیم


وزیر اماراتی: خواهان روابط اقتصادی و تجاری با ترکیه، قطر و ایران هستیم

شفقنا- وزیر مشاور در تجارت خارجی امارات بر تلاش کشورش برای تقویت روابط اقتصادی و تجاری با ترکیه، قطر و ایران تاکید کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از پایگاه خبری «ارم نیوز» امارات، «ثانی الزیودی»، وزیر مشاور در تجارت خارجی این کشور...

شفقنا- وزیر مشاور در تجارت خارجی امارات بر تلاش کشورش برای تقویت روابط اقتصادی و تجاری با ترکیه، قطر و ایران تاکید کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از پایگاه خبری «ارم نیوز» امارات، «ثانی الزیودی»، وزیر مشاور در تجارت خارجی این کشور روز سه شنبه در مصاحبه اینترنتی با خبرگزاری «رویترز» اعلام کرد که کشورش برای مذاکره درباره توافقنامه های تجاری با هشت کشوری که خواهان تعمیق روابط تجاری با آنها است، یک برنامه زمان بندی فعال را دنبال خواهد کرد.

در حالی که تمرکز مجدد بر اقتصاد در امارات پس از چندین اقدام در این اواخر با هدف تقویت روابط تجاری و سرمایه گذاری با ترکیه به عنوان یک قدرت منطقه ای تاثیرگذار و کشور همسایه یعنی قطر صورت می گیرد، الزیودی در این مصاحبه خاطر نشان ساخت که کشورش خواهان روابط اقتصادی و تجاری با دو کشور مذکور و همچنین ایران است.

وزیر مشاور در تجارت خارجی امارات که کشورش طی ماه جاری میلادی برنامه های خود برای افزایش روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای ترکیه، بریتانیا، هند، کره جنوبی، اندونزی، اتیوپی و کنیا به همراه رژیم صهیونیستی را اعلام کرده، بدون آن که از هیچ کشوری نام ببرد، اظهار داشت: امیدواریم که توافقنامه های نخست دست کم ظرف شش ماه تا یک سال امضا شوند.

الزیودی در این باره همچنین توضیح داد که امارات به صورت دو جانبه برای «توافقنامه های اقتصادی جامع» با کشورهای مذکور در زمینه تجارت، سرمایه گذاری مستقیم خارجی و بخش هایی همانند گردشگری تلاش خواهد کرد.

وزیر مشاور در تجارت خارجی امارات ضمن تاکید بر این که کشورش روی تقویت اقتصاد خود تمرکز دارد و به آن چه دیگران در منطقه انجام می دهند توجه نمی کند، خاطر نشان ساخت که رقابت اقتصادی میان کشورها یک مسئله عادی و سالم است.

الزیودی که به آمریکا سفر کرده، همچنین اعلام کرد که تعرفه های این کشور بر واردات آلومینیوم و فولاد از امارات را با همتایان آمریکایی خود مورد بحث و بررسی قرار داده و امیدوار است که این مسئله حل و فصل شود.

خبر اصلی را در ارم‌نیوز ببینید

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location