خیران آذربایجان‌شرقی 20 میلیارد تومان به بیمارستان‌ها کمک کردند


خیران آذربایجان‌شرقی 20 میلیارد تومان به بیمارستان‌ها کمک کردند

مراغه- ایرنا- رییس اداره امور خیرین و موسسات خیریه دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: خیران آذربایجان شرقی سال گذشته 20 میلیارد تومان به منظور خرید ماسک و سایر نیازهای بیماران کرونایی به بیمارستان های استان کمک کردند.

مهرداد دواتگری روز چهارشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این میزان کمک خیران در زمینه ساخت و ساز مراکز درمانی و بیمارستانی و همچنین خرید تجهیزات پزشکی انجام شده است.

وی همچنین از تشکیل موسسه خیرین سلامت در ۸۰ درصد بیمارستان های استان خبر داد و افزود: این موسسه ها عموما در ۲۵ بیمارستان دولتی راه اندازی شده و در ۲۰ درصد مابقی نیز در حال راه اندازی است.

وی ادامه داد: موسسه خیرین سلامت با هدف تسهیل دستیابی به اهداف برنامه جامع سلامت استان، توانمندسازی مردم در ارتقای سلامت خود و محیط، استقرار نظامی برای دسترسی آسان به گروه های مردمی به ویژه گروه های آسیب پذیر و مشارکت آنان در تدوین، اجرا و پایش و ارزشیابی طرح های ارتقای سلامت استان تشکیل شده است .

وی اضافه کرد: مشارکت مردم، نیازهای واقعی سلامت آنان را به نیازهای احصا شده نظام سلامت نزدیک می کند و این موضوع در تضمین سلامت همگانی گامی به جلو محسوب می شود.


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
استاندار فارس: توصیه رئیس‌جمهوری حفاظت و مراقبت از تخت جمشید است