توزیع عادلانه تسهیلات بانکی در شهرستان‌های استان یزد


توزیع عادلانه تسهیلات بانکی در شهرستان‌های استان یزد

استاندار یزد یکی از مشکلات بزرگ استان را توسعه نامتوازن دانست و گفت: اعطای تسهیلات در بخش های مختلف، باید متناسب با جمعیت، ظرفیت و حقوق شهرستان ها باشد بنابراین  پیوست عدالت در توزیع تسهیلات بانکی، یک راهبرد مهم بشمار می رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، مهران فاطمی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید یزد با بیان اینکه بانک ها نقش ویژه در امر سرمایه گذاری، اقتصاد، تولید و توسعه استان دارند، به گزارش ارائه شده در جلسه در خصوص جذب منابع و ارائه تسهیلات اشاره کرد و گفت: تمام ظرفیت بانک های دولتی و خصوصی استان باید در خدمت بهبود فضای کسب و کار استان درآیند لذا باید «صرف منابع جذب شده داخل استان» به عنوان یک راهبرد و رویکرد در این بخش قرار گیرد.

وی ادامه داد: در این راستا بانک های استان از لحاظ درصد جذب منابع،اعطای تسهیلات، مبلغ تسهیلات و مدت بازپرداخت و دیگر موارد این حوزه ارزیابی خواهند شد و ضمن تشویق بهترین ها، به بانک هایی با عملکرد نامناسب تذکر داده می شود.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش به سفر دیروز خود به تهران و جلساتی با مقامات کشوری درخصوص مسائل استان اشاره و اظهار کرد: در این جلسات موضوع انتقال دفاتر و حساب بانکی شرکت ها و مجموعه های بزرگ به استان مطرح شد و ما این مهم که حق استان است را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

وی یکی از مشکلات بزرگ استان را توسعه نامتوازن دانست و خاطرنشان کرد: اعطای تسهیلات در بخش های مختلف، باید متناسب با جمعیت، ظرفیت و حقوق شهرستان ها باشد بنابراین پیوست عدالت در توزیع تسهیلات بانکی، یک اصل و یک راهبرد مهم برای ما بشمار می رود.

استاندار یزد از اعلام آمادگی استان برای همراهی با بانک ها و در صورت لزوم برگزاری جلساتی با مدیران عامل کشوری بانک ها جهت به دست گرفتن کامل اختیارات توسط روسای بانک های استان خبرداد.

وی در پایان این جلسه، بر مشتری مداری بانک ها و ارائه خدمات در کمترین زمان ممکن به ارباب رجوعان تاکید کرد.

48

کد خبر 1563629


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه استانها


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
اختصاصی/ می‌توان دز دوم، واکسن متفاوتی دریافت کرد؟