حامیان وقف در گیلان مورد تجلیل قرار گرفتند


حامیان وقف در گیلان مورد تجلیل قرار گرفتند

رشت-ایرنا- بندرانزلی روز چهارشنبه 21 مهر ماه بر روی لنج گردشگری یکی از واقفین این شهرستان میزبان همایش یاوران وقف و روسای ادارت اوقاف استان گیلان بود .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در این همایش، حمایت از وقف و موقوفات را حمایت از مردم جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: واقفین خیر اندیش تمام زحمات و هدف خود را صرف این می کنند که همه و یا عده ای از مردم از برکات وقف بهره مند شوند.

حجت الاسلام ستار علیزاده با بیان اینکه هر کار خیری بدون حمایت ابتر می ماند تصریح کرد : حمایت از وقف حمایت از قشر آسیب پذیر ، ضعیف و نیازمند جامعه بوده و حمایت کننده در ثواب واقف شریک است.

وی اظهار کرد : کمک به وقف با صاحبان اندیشه در جامعه نهادینه می‌شود و واقف و حامی هر دو خادم هستند . وقف، واقفان خیراندیش بر اساس یک واکنش مثبت توسط افراد دریا دل ، با ظرفیت و ایثارگری صورت میگیرد که در دین و دیانت مردم عزم راسخ دارند.

وی با اشاره به این که واقفین پاسدار عملی و واقعی جوانه های عظیم خیر بشری هستند و اقدام شان ماندگار است افزود: آنها ایثارگری و از خودگذشتگی را عملا ترجمه کرده اند و از سد بزرگ و عظیم تردید گذشته و به دیار تصمیم رسیده اند.

حجت الاسلام علیزاده تصریح کرد : از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون از سوی این اداره کل ۳۵ میلیارد تومان برای کمک به آسیب دیدگان کرونا و ۱۳ میلیارد تومان از محل موقوفات در حوزه خدمت رسانی هزینه شده است .

وی گفت: سند مالکیت یکهزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی موقوفه نیز اخذ شد و مردم امسال بیش از ۲۳ میلیارد تومان در قالب طرح مودت به بقاع متبرکه استان گیلان نذورات اهداء کرده اند .

وی ادامه داد: هفت گنبد بقاع متبرکه به مساحت یکهزار و ۶۰ متر مربع و به مبلغ یک میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان امسال تکمیل می شود .

حجت الاسلام علیزاده تصریح کرد: چهار پروژه در چهار هزار مترمربع در قالب ساختمان بقعه، شبستان ، سردرب، نما کاری آیینه‌کاری نیز افتتاح خواهند شد.

وی از احداث پروژه مسکونی هشت واحدی و تجاری ۱۶ واحدی در شهرستان تالش خبر داد و افزود: پروژه های هم سطح سازی حیاط بقاع متبرکه، پرورش ماهی با ظرفیت تولید ۱۲ تن در لوشان و درختکاری حدود سه هزار متر مربع از دیگر پروژه های اوقافی استان گیلان در سال جاری می باشند .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار کرد: در مجموع بیش از ۲۸ میلیارد تومان پروژه عمرانی در حوزه موقوفات و بقاع متبرکه امسال به بهره برداری می رسند.

در پایان این همایش بر روی لنچ یکی از واقفان اهل انزلی از یاوران وقف سراسر استان گیلان و هیات امنا بقاع متبرکه با اهدا لوح تقدیر شد .

استان گیلان دارای ۹۴۱ بقعه متبرکه، نزدیک به پنج هزار موقوفه و ٢٢ هزار رقبه است.روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
فیلم/ ممنوعیت تردد بین استانی فقط برای واکسن‌نزده‌ها