پرده برداری کارشناس مطرح فوتبال از اشتباهات تاکتیکی دراگان اسکوچیچ مقابل کره جنوبی


پرده برداری کارشناس مطرح فوتبال از اشتباهات تاکتیکی دراگان اسکوچیچ مقابل کره جنوبی

دیدار تیم ملی ایران و کره جنوبی در بازی‌های انتخابی جام جهانی فوتبال، با نتیجه یک - یک به پایان رسید. ایران با این تساوی و با ده امتیاز از چهار بازی موقعیت خود را در صدر گروه اول آسیا حفظ کرد و کره جنوبی با هشت امتیاز در رده دوم جدول...

پرده برداری کارشناس مطرح فوتبال از اشتباهات تاکتیکی دراگان اسکوچیچ مقابل کره جنوبی

اشتباهات تاکتیکی کادر فنی تیم ملی ایران در بازی مفابل کره جنوبی به قلم دکتر تورج عاطف
نویسنده : ParsFootball NewsAgency
تعداد نظرات کاربران : ۰ نظر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ | ۲۲:۰۲

دیدار تیم ملی ایران و کره جنوبی در بازی‌های انتخابی جام جهانی فوتبال، با نتیجه یک – یک به پایان رسید. ایران با این تساوی و با ده امتیاز از چهار بازی موقعیت خود را در صدر گروه اول آسیا حفظ کرد و کره جنوبی با هشت امتیاز در رده دوم جدول ماند. گل‌های ایران و کره جنوبی را علیرضا جهانبخش و سون هیونگ-مین، کاپیتان‌های دو تیم زدند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

در روزی تیم ملی چهارمین بازی دور رفت خود را در برابر کره جنوبی انجام می داد که به نام روز حافظ نامگذاری شده است و از این رو با استفاده از زبان حافظ یک پند به تیم ملی و مردان تصمیم گیرنده آن می کنیم و آن چند این است :

گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید
گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم
حافظ ار خصم خطا گفت نگیریم بر او
ور به حق گفت جدل با سخن حق نکنیم

با منطق باید برخورد دوستانه داشت و از این رو به نکات زیر اشاره باید کرد :

تیم ملی ما باید سعی کند در هنگامه بازیهای مقدماتی جام جهانی تیم اصلی خود را بشناسد . رکوردها دارای اهمیت بالاتر از ساخته شدن تیم ندارد . یک تیم انتخاب شده برای جام جهانی نباید این گونه باشد که دروازه بانش با توپهای بلند بازی را شروع کند . این عرف بین المللی نیست . بازی را باید از خط دفاع شروع کرد و به خط میانی و خط حمله برد این سخن حق است با آن مجادله نکنید .

تیم ملی ما نیاز به مدافعان کناری با کیفیت بهتر دارد امیری برای چندمین بار ثابت کرد نباید بعنوان دفاع چپ از او استفاده شود اما گویی قرار نیست تغییری در این فکر داده شود مگر تیم به دردسر بیافتد . صادق محرمی یک بار دیگر نشان داد مدافع راست مناسبی برای تیم ملی نیست تیم ملی با این مدافعین کناری حتی اگر در جام جهانی هم باشد دچار مشکلات زیادی می شود .

تیم ملی ما در خط میانی همچنان مشکل دارد این خط میانی نمی تواند تنظیم کننده بین خطوط باشد و زوج عزت اللهی و نوراللهی بر خلاف نام فامیلشان هماهنگی ندارد و دارای خصوصیات مشابه هستند . تیم ملی نیاز به یک بازیکن فانتاسیستا یا بقولی تکنیکی در خط میانی دارد که برای مهاجمین توپ بسازد نه آن طارمی به خط میانی بیاید خودش توپها را جلو ببرد .

هماهنگی و زوج و مثلث سازی در کناره ها وجود ندارد . مدافعان کناری در حمل و انتقال توپ دچار مشکل هستند . قلی زاده و جهانبخش و امیری … در میانه زمین سردرگم هستند و نوراللهی نمی تواند ظلع سوم هیچ مثلثی نه در سمت راست و نه در سمت چپ باشد .

آزمون و طارمی با خلاقیت خود گره می گشایند همان گونه که در بازی با امارات و کره جنوبی این گونه بود این دو بازیکن نیاز به حمایت خط میانی دارند و هنوز نمی دانیم چرا قدوس و ترابی و قائدی و .. به نیمکت زنجیر شده اند .

تعویض های دقیقه ۸۹ نشان از بی اهمیتی افکار کادر فنی به یکی از بزرگترین فاکتورهای تغییر ریتم بازی یعنی ” تغییر نفرات ” دارد و گوئی قرار است این قصه ادامه داشته باشد .

تیم ملی از خلاقیت بازیکنان سطح بالایش سود می برد اما در هنگام جام جهانی ما با حریفانی روبه رو می شویم که نه این گونه به آزمون و طارمی و جهانبخش .. فرصت می دهند و نه به خط دفاع متزلزل ما با بی دقتی رحم می کنند تیم ملی ما از بعد نتیجه خوب است اما بی گمان نه تاکتیک مناسب دارد و نه از هماهنگی برخوردار است ونه نظمی صحیح در استقرار در زمین نه در هنکام دفاع و نه حمله برخوردار است .
بی گمان باید پشت رکوردها پنهان نشد و با سخن حق مجادله نکرد .

اختصاصی خبرگزاری پارس فوتبال ؛ دکتر تورج عاطف

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
اختصاصی/ می‌توان دز دوم، واکسن متفاوتی دریافت کرد؟