پیش بینی صندوق بین‌المللی پول از رشد اقتصادی چین


پیش بینی صندوق بین‌المللی پول از رشد اقتصادی چین

صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی کشور‌های مختلف از جمله چین در دو سال آینده را پیش بینی کرد که به نظر می‌رسد دومین اقتصاد برتر دنیا در شرایط خوبی به نسبت رقبا به سر می‌برد.

صندوق بین‌المللی پول پیش بینی کرد رشد اقتصادی دنیا در سال جاری ۵.۹ درصد و رشد اقتصادی چین نیز به ۸ درصد خواهد رسید. این پیش بینی یک دهم درسد کمتر از پیش بینی ماه جولای صندوق پول است که علت آن ادامه بهبود شرایط بین‌المللی درخلال افزایش تردید نسبت به پاندمی کروناست.

تجدید نظر نزولی پیش بینی برای سال ۲۰۲۱ منعکس کننده روند نزولی اقتصاد‌های پیشرفته است که تا حدی به دلیل اختلال در زنجیره تامین کالا و برای اقتصاد‌های درحال توسعه کم درآمد تا اندازه زیادی به دلیل وخیم‌تر شدن شرایط ناشی از کروناست.

صندوق بین‌المللی پول رشد کشور چین در ۲۰۲۲ را ۵.۶ درصد تخمین زده که یک دهم درصد پایین‌تر از پیش بینی ماه جولای صندوق پول است.

اقتصاد آمریکا نیز در سال جاری میلادی ۶ درصد رشد خواهد داشت که یک درصد کمتر از پیش بینی ماه جولای است، اما به دلیل حمایت گسترده سیاسی احتمالا رشد آمریکا در سال بعد به ۵.۲ درصد خواهد رسید که ۳ دهم درصد بیشتر از پیش بینی جولای خواهد بود.

منبع: تسنیم


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
(ویدئو) فرمانده پدافند غیرعامل: تقصیر دولت قبل بود