درخواست جدید عربستان علیه انصارالله یمن


درخواست جدید عربستان  علیه انصارالله یمن

فیصل بن فرحان وزیر امورخارجه این کشور جمعه شب خواستار زیر فشار گذاشتن انصارالله برای قبول طرح ریاض برای آتش‌بس در یمن شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بن فرحان که در آمریکا به سر می‌برد، در این باره گفت: جامعه جهانی باید فشار به حوثی‌های یمن را برای پذیرش طرح آتش بس سعودی افزایش دهد.

رویترز گزارش داد، ادعای بن فرحان درحالی مطرح می‌شود که منابع یمنی روزانه از نقض مکرر آتش بس در استان الحدیده واقع در غرب این کشور توسط ائتلاف عربی خبر می‌دهند.

وی پیشتر نیز بدون اشاره به نقض مکرر آتش بس توسط ائتلاف عربستان در غرب یمن در اظهاراتی با طرح اتهامات علیه انصارالله مدعی شد، این طرح که آتش بس در یمن را در بر می‌گیرد، تحت نظارت سازمان ملل خواهد بود.

"محمد عبدالسلام" سخنگوی انصارالله و رییس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در واکنش به طرح عربستان برای پایان دادن به جنگ یمن گفت که در این طرح مطلب تازه‌ای وجود ندارد.

طرح آتش‌بس عربستان که در ماه مارس ارائه شد، پس از آن روی داد که نیروهای یمنی با استفاده از ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض را هدف حمله قرار دادند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به یمن را آغاز کرد اما در حدود ۶ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

وی درباره حوادث اخیر در لبنان نیز گفت که از شرایط سیاسی و اقتصادی در لبنان نگران هستیم و این شرایط نیازمند یک اقدام است.

بن فرحان ادامه داد: حوادث دو روز گذشته لبنان نشان داد که این کشور به یک تغییر واقعی و جدی نیاز دارد و بار مسؤولیت بر دوش رهبران لبنانی است.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
خلوت سیاه یک زن با دامادشان ! / مرد : مچ زنم را در بی عفتی اش گرفتم !