سیگنال متفاوت هرات و مذاکرات برای بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 30 آبان


سیگنال متفاوت هرات و مذاکرات برای بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 30 آبان

مقاومت معامله‌گران در مرز حساس 28 هزار تومانی و افزایش خریدها موجب شد قیمت دلار تا ساعت 3 بعدازظهر تا محدوده 28 هزار و 160 تومان بالا بیاید. این قیمت 10 تومان بالاتر از قیمت روز پنج‌شنبه بود. نوشته سیگنال متفاوت هرات و مذاکرات برای بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 30 آبان...

به گزارش تجارت‌نیوز، در ابتدای نخستین روز هفته، بازار ارز با قدرت‌نمایی فروشندگان آغاز به کار کرد. با این حال، در مقطع کوتاهی دلار به زیر محدوده ۲۸ هزار و ۱۰۰ تومان رفت. پس از آن خریداران وارد بازار شدند و اجازه ندادند که دلار از مرز حساس ۲۸ هزار تومانی پایین برود.

مقاومت معامله‌گران در مرز حساس ۲۸ هزار تومانی و افزایش خریدها موجب شد تا ساعت ۳ بعدازظهر تا محدوده ۲۸ هزار و ۱۶۰ تومان بالا بیاید. این قیمت ۱۰ تومان بالاتر از قیمت روز پنج‌شنبه بود.

صحبت‌های فعالان نشان می‌دهد که معامله‌گران نسبت به آینده قیمتی دلار سردرگم هستند. به دلیل ابهامی که نسبت به آینده بازار دارند، موقعیت خرید و فروش خود را به سرعت عوض می‌کنند. همین عوض شدن موقعیت معامله‌گران به صورت سریع موجب می‌شد رفت و برگشت‌های قیمتی دلار در روز ابتدایی هفته بیشتر از روزهای قبل باشد.

در کنار این، روز گذشته بازار ارز با سیگنال‌های متناقضی مواجه بود که برخی از معامله‌گران را ترغیب به خرید می‌کرد، حال آنکه اخبار مثبت موجب می‌شد فروشندگان نیز به صورت فعال در بازار حضور پیدا کنند.

سیگنال هرات به بازار ارز

یکی از عواملی که در روز گذشته زمینه‌ساز افزایش قیمت دلار بود، عدم نزول دلار در شهر مرزی هرات افغانستان بود. بالا بودن ارزش دلار در شهرهای مرزی به صورت کلی، انتظارات افزایشی را در بازار ارز تقویت می‌کند.

در مقابل، در ابتدای روز معامله‌گران ارزی بیشتر روی این تحلیل مانور می‌دادند که ممکن است به زودی توافق موقتی بین ایران و آمریکا انجام شود.

برخی از معامله‌گران عنوان می‌کنند که با وجود بالا رفتن سطح تنش‌ها بین ایران و آمریکا ممکن است برای جلوگیری از پیشرفت‌های هسته‌ای ایران، آمریکا برای رسیدن به یک توافق کوتاه مدت تلاش کند.

در این میان، پایگاه خبری اکسیوس نیز خبر داده است توافق موقت در دستور کار دولت بایدن قرار گرفته است. دو منبع آمریکایی به این پایگاه گفته‌اند ایده مطرح‌شده از سوی آمریکایی‌‌ها در دیدار جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا با همتای اسرائیلی خود این بود که آمریکا و متحدانش در ازای توقف موقت بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای خود، امکان آزادسازی بخش‌هایی از دارایی‌های مسدودشده ایران را فراهم خواهند کرد یا اینکه برای مبادلات کالاهای بشردوستانه، معافیت‌های تحریمی صادر خواهند کرد.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه ارز و طلا

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1401/08/17