البرز رتبه چهارم  کنکور سراسری 1400 را کسب کرد


البرز رتبه چهارم  کنکور سراسری 1400 را کسب کرد

کرج - ایرنا - معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: بر اساس آخرین گزارش سازمان سنجش، استان البرز در کنکور سراسری 1400 رتبه چهارم را در بین استان ها کسب کرده است.

مهریار کرمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: استان البرز در بررسی نتایج کنکور سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال های گذشته جهش چشمگیر در تمامی رشته ها دارد.

وی خاطرنشان کرد: این استان توانست جایگاه خود را از رتبه هشتم در سال گذشته با صعود چهار پله ای به جایگاه چهارم کشوری در کنکور سال ۱۴۰۰ برساند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش البرز تصریح کرد: البرز در مقایسه کنکور ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ در کسب رتبه های زیر سه هزار از ۴۹۲ به ۵۲۳ نفر رسیده است.

کرمی اضافه کرد: در مقایسه کنکور ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته در رتبه زیر یک هزار نیز از ۱۷۹ به ۲۰۴ نفر دست یافتیم.

وی بیان داشت: استان البرز در رشته های ریاضی از رتبه ۱۷ به هشت، تجربی از رتبه هشت به هفت ، انسانی از ۶ به سه ، هنر از رتبه پنج به سه و زبان خارجی از رتبه ۱۷ به چهارم کشوری رسیده است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: این جایگاه با تلاش و برنامه‌ریزی صحیح معلمان، دانش آموزان و اولیای عزیز محقق شد.

وی افزود: در کنکور سراسری ۱۴۰۰ استان البرز ۴۰ هزار و ۹۳۱ داوطلب در پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی رقابت کردند.

کنکور سراسری ۱۴۰۰ با شرکت یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ نفر از نهم تیر ماه به مدت چهار روز برگزار شد.


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
در اردوی تیم ملی به روی همه مدعیان باز است/ شاهد استقبال خوبی از مسابقات آسیایی پاورلیف...