80 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان مرکزی رفع تداخل شد


80 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان مرکزی رفع تداخل شد

اراک - ایرنا - مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: 80 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان در نیمه نخست امسال رفع تداخل شد و سند آن‌ها پی از حدنگاری به‌نام کشاورزان صادر شده است.

«علی ابراهیمی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیش از ۲۰ میلیارد ریال برای انجام عملیات رفع تداخل اراضی کشاورزی استان مرکزی در نیمه دوم امسال به سازمان جهاد کشاورزی این استان اختصاص یافته‌است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: رفع تداخل ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این استان در نیمه دوم امسال در دستور کار این سازمان قرار دارد و با انجام مناقصه قرارداد رفع تداخل این اراضی با شرکت‌ها منعقد می‌شود.

ابراهیمی افزود: پس از انجام رفع تداخل این اراضی، حدنگاری آن‌ها انجام و سند به نام کشاورزان صادر می‌شود.

استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می‌شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
این استان با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره‌بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.
استان مرکزی با تولید حدود ۵۴ هزار تن گوشت سفید، ۵۳ هزار تن تولید گوشت قرمز، ۳۲۰ هزار تن شیر، حدود ۴۱ هزار تن تولید تخم مرغ از جایگاه ویژه‌ای در بخش کشاورزی و دامداری کشور برخوردار است.روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
اُمیکرون از دلتا خطرناک‌تر است؟