570 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری هستند


570 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری هستند

مشهد- ایرنا- مسوول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید 19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر 570 بیمار مبتلا به کووید 19 در بیمارستانهای استان خراسان رضوی بستری هستند.

دکتر محمد پهلوان روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود ۴۰۰ نفر از این تعداد در بیمارستانهای زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی تحت درمان هستند.
وی ادامه داد: از بیماران بستری شده در بیمارستانهای خراسان رضوی ۱۵۴ نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانهای استان بستری هستند.

مسوول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تعداد بستری‌شدگان روزانه در خراسان رضوی نوسان دارد گفت: دیروز ۱۷۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان بستری شدند و بیشترین تعداد بستری شدگان روزانه طی ۱۰ روز گذشته ۲۱۸ نفر بوده است.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیرپوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی دارند.

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۲۹ هزار و ۲۸۰ نفر رسید.

در این مدت چهار هزار و ۸۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند که ۷۲۴ نفر آنها بستری شده و مجموع بیماران کرونایی در کشور به ۶ میلیون و ۹۲ هزار و ۸۲۲ نفر رسید.روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
چقدر از «اومیکرون» نگران باشیم؟