از آپارتمان تا جنگلی از برج‌های جاذب کربن! (+عکس)


اسکیدمور، اوینگز و مریل (https://www.som.com/) مشهور به اس او ام یکی از بزرگترین شرکت های معماری جهان است که در کنفرانس تغییرات آب‌وهوایی سازمان ملل متحد 2021 (https://ukcop26.org/) از مجموعه برج های مفهومی خود به نام “سکویا شهری” رونمایی...

موبنا؛ رکسانا دانیالی اسکیدمور، اوینگز و مریل مشهور به اس او ام یکی از بزرگترین شرکت های معماری جهان است که در کنفرانس تغییرات آب‌وهوایی سازمان ملل متحد 2021 از مجموعه برج های مفهومی خود به نام “سکویا شهری” رونمایی کرده است.

در این پروژه بلند پروازانه و در عین حال متمایز، محیطی ساخته می شود که در نهایت به شبکه ای بزرگ برای جذب کربن تبدیل خواهد شد. بدین ترتیب می توان تصور کرد که سکویا شهری راه حلی برای بحران آب و هوا باشد.

به گفته تیم طراحی این برج های پیشرفته همانند درختان رفتار و کربن را جذب می کند. با جذب کربن نیز امکان تصفیه هوا و بازسازی محیط طبیعی وجود خواهد داشت. اس او ام با در نظر گرفتن فرآیندها و اکوسیستم های طبیعی، جنگلی تحت عنوان سکویا شهری را تصور می کند که در نهایت به انقلابی بزرگ در عرصه اقتصاد و همینطور فضاهای انعطاف پذیر شهری تبدیل می شود.

گروه معماری فعال در این پروژه بر ضرورت تغییر ساخت و ساز تاکید می کنند. زیرا ساختمان سازی تقریبا 40 درصد از کل انتشار کربن در سطح جهان را به خود اختصاص می دهد. با استمرار رشد جمعیت شهری طی دهه های آینده، پیشبینی می شود که تا سال 2060 به 230 میلیارد متر مربع ساختمان جدید نیاز باشد و این یعنی تولید کربن بیشتر.بيشترين بازديد امروز در گروه علمی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
ببینید | تصاویر جدید از آتش‌سوزی در پی شکستگی لوله گاز در میدان شادآباد