گره گشایی از کار مردم جهاد فی سبیل الله است


گره گشایی از کار مردم جهاد فی سبیل الله است

آیت الله عبادی تأکید کرد: امروز در هر جای این کشور اسلامی گرهی از کار مردم باز شود، جهاد فی سیبل الله است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله «سید علیرضا عبادی» امروز (۴ آذر) در دیدار با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند، ضمن گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: اگر هر شخص و صنفی، کاری که بر عهده اوست را بر اساس نیازهای جامعه و برای برآوردن آن نیاز انجام دهد و نفع شخصی نیت را آلوده نکند امور به نحو احسن انجام می شود و مشکلات از بین خواهد رفت.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه هدف پزشک باید سلامت افراد باشد نه مسائل جانبی، تصریح کرد: در هر صنفی هدف باید کار تخصصصی آن صنف باشد، در فقه، اسلام نیز مشخص فرموده که برابر نیازهای جامعه به هر چیزی باید افرادی متناسب با آن تربیت شوند و هدفشان همان کاری باشد که به آن گماشته شده اند.

وی ادامه داد: آسیبی که از ناحیه بیگانه بر مردم مسلمان واقع شده این است که در بعضی از امور و کارها اهداف جنبی بر کار اصلی غلبه می کند.

آیت الله عبادی گفت: فرد به جای گره‌گشایی و رفع نیاز مردم به فکر اقتصادی، لذت پرستی و … می افتد آن وقت مسئله اصلی تبدیل به یک مسئله فرعی می شود و مسئله فرعی جایگزین آن می شود که این موضوع خطرناک است و کار را فاسد می کند.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه در حال حاضر فرهنگی جامعه تحت تاثیر آسیب های فرهنگ غرب قرار گرفته است، افزود: باید انسان های ارزشمند مسئولیت امور را به عهده بگیرند و فرهنگ اسلامی را از نو احیا کنند، این همان جهاد و احیای فرهنگ اسلام است و لزوم ندارد که شما حتما جنگ نظامی را درک کرده باشید، آنچه که مهم است این است که اگر جامعه به من و شما نیاز دارد باید حواسمان روی آن خدمتی باشد که به ما محول شده تا آن را درست انجام دهیم.

وی در ادامه تصریح کرد: اما مشکل این است که فردی که باید امین الهی باشد بر اساس اندوخته و ثروت خود کار می کند نه بر اساس رفع نیاز مردم، چون اگر هدف رفع نیاز مردم باشد دیگر گران فروشی معنی ندارد، این موضوع درباره فلان مسئول اداره و بنده آخوند هم صدق می کند.

آیت الله عبادی ابراز امیدواری کرد تا در دولت جدید کارها رنگ خدایی به خود بگیرند و امور به کسانی سپرده شود که پایبند به ارزش های دینی هستند تا بیش از هر چیز فرهنگ ما را احیا کنند و امروز جهاد همین است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: تمام مسائل از فرهنگ آب می خورد، اگر فرهنگ اسلامی در ما احیا شود ما هیچ مشکلی نداریم، مشکلات ناشی از تخلفات خودمان است.

وی در پاایان تأکید کرد: شما وقتی امروز کار خودتان را بر اساس وظیفه دینی خود انجام دهید هم نتیجه کوتاه مدت که شفای مریض است حاصل می شود و هم در دراز مدت آسیب فرهنگی جامعه را از بین می برد، امروز در هر جای این کشور اسلامی گرهی از کار مردم باز شود آن جهاد فی سیبل الله است.

پایان پیام/375


بيشترين بازديد امروز در گروه اجتماعی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
انفجار خط لوله گاز در جنوب غرب تهران + جزئیات و فیلم