اعمال محدودیت‌های زمستانی در شبکه برق استان زنجان


اعمال محدودیت‌های زمستانی در شبکه برق استان زنجان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: در فصل سرما محدودیت‌هایی از قبیل کاهش روشنایی در معابر اعمال می‌شود.

علیرضا علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سهمیه تعدیل بار تعیین‌ شده زمستان پارسال برای استان زنجان ۴۸۱۴ کیلووات بود که با اقدامات انجام شده در این شرکت توانستیم بیش از ۵۰۰۰ کیلووات از بار شبکه را کاهش دهیم و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و محدودیت‌های تولید انرژی در کشور، این محدودیت‌ها در زمستان امسال نیز اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به ورود جبهه هوای سرد و آسیب به شبکه توزیع برق استان، افزود: اقدام فراگیر با هدف بهینه‌سازی شبکه توزیع برق و با رویکرد افزایش پایداری سیستم‌های توزیع در همه شهرهای استان اجرا می‌شود.

این مسئول در رابطه با احتمال خاموشی و قطع برق مشترکان در زمستان امسال، ادامه داد: بدون شک با افزایش مصرف گاز در کشور در بخش تولید برق دچار مشکل خواهیم شد و به همین سبب باید محدودیت‌هایی را نیز در فصل زمستان اجرا کنیم تا بتوانیم از خاموشی‌ها بکاهیم و با توجه به اطلاع‌رسانی‌ها در خصوص کاهش مصرف می‌توان با اقدامات ساده‌ای که مشترکان انجام می‌دهند، فصل زمستان را بدون قطعی برق و خاموشی پشت‌ سر گذاشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با اشاره به محدودیت روشنایی معابر و بزرگراه‌ها، تصریح کرد: با تعدیل روشنایی معابر و بزرگراه‌ها در زمستان پارسال به تعداد ۲۵ هزار و ۴۷۰ دستگاه چراغ روشنایی خاموش شد، البته نقاط حادثه‌خیز شهری و بین‌شهری که روشنایی آن‌ها الزامی بود، از این طرح‌ مستثنی بودند و خاموشی تعدیل بار در این نقاط انجام نگرفت.

علیزاده یادآور شد: همچنین برای مصارف برق غیرضروری مانند نمای ساختمان‌ها نیز اکیپ‌های ویژه‌ای تشکیل و با شناسایی این ساختمان‌ها و تذکرهای لازم و از هدر رفتن برق برای نمای ساختمان پیشگیری خواهد شد.

وی همکاری شهروندان و مشترکان برای سپری کردن زمستان بدون خاموشی را مهم‌ترین راه‌حل کمبود برق در زمستان دانست و خاطرنشان کرد: بدون‌ شک هیچ اقدامی به اندازه همکاری و همراهی شهروندان در تعدیل بار شبکه تاثیرگذار نخواهد بود و شهروندان با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق خود در زمستان می‌توانند فصل سرما را بدون خاموشی سپری کنند.

انتهای پیامروی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
شاسی بلند مفهومی بی‌ام و XM معرفی شد +عکس