ماجرای حمله سایبری به سدهای کشور چیست؟


ماجرای حمله سایبری به سدهای کشور چیست؟

صدا و سیما در خبری از قول یک منبع آگاه اعلام کرده که در دو هفته گذشته سیستم‌های مربوط به اطلاعات سدهای کشور قطع شده است. ادعایی که با واکنش متفاوت مسئولین وزارت نیرو مواجه شده است.

صدا و سیما در خبری از قول یک منبع آگاه اعلام کرده که در دو هفته گذشته سیستم‌های مربوط به اطلاعات سدهای کشور قطع شده است. ادعایی که با واکنش متفاوت مسئولین وزارت نیرو مواجه شده است.

صدا و سیما گزارشی را از قول منابع آگاه منتشر کرده و از احتمال حمله سایبری به سدهای کشور سخن به میان آورده است. در ادامه این گزارش آمده که از دو هفته گذشته سیستم‌های مربوط به جمع آوری و ارزیابی میزان ذخایر سدهای کشور بطور کامل قطع شده است و در طول این مدت هیچ گونه دسترسی به میزان ذخایر سدهای کشور وجود نداشته است.

این نهاد خبری از قول یک منبع آگاه اعلام کرده دسترسی کارکنان شرکت به فضای مجازی از جمله واتساپ که تا پیش از این کارکنان شرکت برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کردند نیز از بین رفته است.

صدا و سیما در رابطه با این خبر گفته مسئولین بخش انفورماتیک شرکت مدیریت منابع آب این حمله سایبری را تایید نکرده‌اند اما شرایط بوجود آمده نشان دهنده قوت گرفتن حمله سایبری است.

اما یک روز پس از انتشار این خبر مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو ضمن تکذیب اخبار منتشر شده در خصوص حملات سایبری به سیستم اطلاعات سدهای کشور اعلام کرده که برخی محدودیت‌ها از سوی وزارت نیرو برای افراد خارج از سیستم به منظور دسترسی به اطلاعات اعمال شده است.

سید اعتضاد مقیمی، مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو تصریح کرده که این وزارت به صورت خودخواسته محدودیت‌هایی را برای دسترسی عمومی به اطلاعات سدها ایجاد کرده است و این موضوع ارتباطی با اخبار منتشر شده ندارد. وی افزود که هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است و از داخل سیستم دسترسی‌ به اطلاعات وجود دارد.

پیش از این هم شرکت مدیریت منابع آب ایران هم طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که هیچ گونه حمله سایبری وجود نداشته و همکاران این شرکت در بخش صنعت آب برای ایمن سازی سامانه‌های اطلاعات و آمار این حوزه برخی دسترسی‌ها را به این سایت‌ها محدود کردند. زیرا این سایت ها در دسترس هستند و این اقدام، امری معمولی است.
بيشترين بازديد امروز در گروه فناوری


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
ببینید | ویدیویی جدید و تلخ از وضعیت سخت فرامرز صدیقی در خیابان‌های تهران