ساخت باغ‌های معلق به کمک هوش مصنوعی و رباتیک


ساخت باغ‌های معلق به کمک هوش مصنوعی و رباتیک

در پروژه‌ای جدید، رباتیک و هوش مصنوعی به طراحی و ساخت باغ‌های معلق کمک می‌کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تچ کرانچ، در طول تاریخ، معماری و ساخت و ساز همیشه چالش‌های خاص خود را داشته است. اما به تازگی و در رویکردی جدید، در دانشگاه فنی مشهور ETH زوریخ، از هوش مصنوعی و رباتیک برای انجام این کار‌ها استفاده شده است. طراحی و ساخت اماکن با استفاده از هوش مصنوعی گامی بلند در راستای هوشمند کردن ساخت و ساز است.

این پروژه با نام "باغ‌های معلق" با الهام از ساختار‌های افسانه‌ای در شهر باستانی بابل ساخته خواهد شد. پروژه Semiramis (که در آن زمان به نام ملکه بابل نامگذاری شده بود) در سال ۲۰۱۹ با همکاری طراحان هوش مصنوعی و رباتیک آغاز شد. ایده کلی البته از ذهن خلاق خالقان آن، استادان معماری فابیو گرامازیو و ماتیاس کوهلر گرفته شده است، اما طراحی آن از طریق مجموعه‌ای از مدل‌های کامپیوتری و الگوریتم‌های یادگیری ماشین به دست آمد.

برای مثال در طول فرآیند طراحی، ممکن است موقعیت یکی از سازه ها، یا چیدمان پنل‌های تشکیل دهنده سطح آن تغییر کند. نرم‌افزار ایجاد شده بلافاصله هندسه ساختار کلی و سایر پنل‌ها را برای تطبیق با این تغییرات تنظیم می‌کند و مطمئن می‌شود که همچنان تحمل وزن به خوبی انجام می‌شود.

این اولین کمک فناوری به معماری نیست، اما مطمئنا در آینده شاهد تعامل بیشتر این دو حوزه خواهیم بود.

بیشتر بخوانید

ساخت انسان های دیجیتال برای متاورس / استفاده از نیروی کار دیجیتال در حوزه های مختلف

انتهای پیام/روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه فناوری


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
متن مهران مدیری برای مادر +فیلم