احیای 10 هکتار از جنگل‌های شهرستان بویراحمد با مشارکت گروه کوهنوردی «چهارفصل»


احیای 10 هکتار از جنگل‌های شهرستان بویراحمد با مشارکت گروه کوهنوردی «چهارفصل»

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از احیای 10 هکتار از جنگل‌های این شهرستان با مشارکت کوهنوردان خبر داد.

عباس حسن زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: روز چهارشنبه سوم آذر ماه ۱۴۰۰ با مشارکت و همراهی گروه کوهنوردی «چهارفصل» در جهت احیاء و توسعه جنگل‌های شهرستان در ارتفاعات منطقه «سِروَک»، در اراضی به مساحت ۱۰ هکتار کاشت بذر بلوط، بادام و انواع گیاهان مرتعی اجرا شد.

وی اظهار کرد: ۴۰۰هکتار بذر کاری امسال داریم در سطح جنگل‌های شهرستان اجرا می شود. ضمنا ۴۰هکتار هم نهال کاری در سطح شهرستان داریم.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: در سه سال اخیر به میزان ۱۲۰۰هکتار در جهت احیا و توسعه جنگل در سطح شهرستان بویراحمد کار انجام شده است.

حسن زاده تصریح کرد: روز دهم آذر ماه ۱۴۰۰ نیز پویش همگانی در قالب بذرکاری در منطقه «خهکلون» و «وزگ» با حضور مسئولین سازمان جنگل‌ها و مراتع استانی و شهرستانی برگزار می‌شود که از عموم مردم طبیعت دوست جهت شرکت در این پویش دعوت بعمل می آید.

وی ادامه داد: تنها راه مقابله با تخریب جنگل‌ها تبدیل حفظ منابع طبیعی به فرهنگ عمومی است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد عنوان کرد: از اقشار مختلف مردم خواست که بیایید با یاری هم سرسبزی، شادابی و نشاط را به جنگل‌های زاگرس برگردانیم.

حسن زاده بیان کرد: اگر هرکدام از زاگرس نشینان و مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص شهرستان بویراحمد ۳ تا ۵ بذر بکارند در آینده نزدیک چند برابر جمعیت ساکنین زاگرس نهال بلوط ایرانی سبز خواهد شد.

انتهای پیام

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
شنیده شدن صدای مهیب در بادرودِ نطنز + توضیحات سخنگوی ارتش