قطب گردشگری جدید برای غرب تهران


قطب گردشگری جدید برای غرب تهران

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، نخسین نشست تخصصی کمیته گردشگری شورای شهر تهران با حضور سید احمد علوی عضو شورای شهر تهران، احمد ابوحمزه دبیر کمیته گردشگری و میراث فرهنگی، رضا دلیری نژاد موزه...

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، نخسین نشست تخصصی کمیته گردشگری شورای شهر تهران با حضور سید احمد علوی عضو شورای شهر تهران، احمد ابوحمزه دبیر کمیته گردشگری و میراث فرهنگی، رضا دلیری نژاد موزه دار و رئیس موزه ملک، نصرالله حدادی تهران شناس، حجازی، رییس نوسازی اراضی عباس آباد، علیرضا عالمی نژاد تهران شناس، رامبد باران دوست استاد دانشگاه، ژاله ابراهیمی استاد دانشگاه و رضا یزدانی مدیرعامل انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران در ساختمان شعر ادب اراضی عباس آباد برگزار شد.

سید احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای این نشست بر لزوم حرکت به سمت گردشگری صنعتی در برنامه ریزی های آتی شورای شهر تهران تاکید کرد و افزود: امروزه گردشگری در همه جای دنیا تبدیل به یک صنعت شده و از این راه اقتصاد شهر و حتی کشور را اداره می کنند اما هنوز در تهران با وجود جاذبه های گردشگری فراوان این اتفاق رخ نداده است.

وی ادامه داد: در حوزه گردشگری ظرفیت های بالقوه‌ای وجود دارد که می تواند در توسعه این صنعت، ظرفیت آفرینی کند، در این دوره شورای شهر فضا برای رونق گردشگری و میراث فرهنگی مهیا تر است.

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران با بیان اینکه هم اکنون مشکلاتی در پیش پای رونق گردشگری پایتخت وجود دارد که باید احصا و برای آن راه حل تهیه شود گفت: باید بتوانیم بر اساس شناخت ظرفیت‌ها اقدامات بهینه در این خصوص، داشته باشیم.

این عضو شورای شهر تهران افزود: نگاه به گردشگری باید از نگاه تفریحی به نگاه صنعتی تبدیل شود و برنامه های ما با هدف صنعتی شدن گردشگری پایتخت تدوین شود. اما در این میان آنچه مهم است هویت محلات و منافع مردم است.

وی گفت: ما نباید با رونق گردشگری در یک نقطه برای ساکنان مشکلات فرهنگی و اجتماعی به بار بیاوریم بلکه رونق گردشگری باید منافع اش در وهله نخست به ساکنان آن محله برسد.

علوی همچنین از تدوین برنامه ای ویژه برای تبدیل کوهسار به قطب گردشگری غربت تهران خبر داد و گفت: در شرق تهران با نگاه ویژه به سرخه حصار و در غرب با نگاه ویژه به کوهسار در حال تدوین طرح قطب گردشگری شرق و غرب هستیم که امیدواریم ساکنان این مناطق از مزایای اقتصادی آن بهره مند شوند.

انتهای پیام/


منتخب امروز
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

بيشترين بازديد امروز در گروه اجتماعی

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
عکس دختر برای پروفایل | 80 عکس پروفایل دخترونه زیبا و لاکچری