ملت ایران با تمام وجود از نظام اسلامی دفاع می‌کند


ملت ایران با تمام وجود از نظام اسلامی دفاع می‌کند

اراک - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: ملت ایران از مسیری که امام راحل ترسیم نموده‌اند، خارج نمی‌شود و با تمام وجود از نظام اسلامی دفاع می‌کند.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک در مصلی بیت‌المقدس این شهر، افزود: عزم و اراده و ایمان به خدا رمز موفقیت ملت ایران در صحنه‌های مختلف بوده است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ۱۹ دی‌ماه جاری ادامه داد: معظم‌له در این سخنرانی نسبت به غیرت دینی و اراده ملت تاکید ویژه داشتند.

امام‌ جمعه اراک اظهار داشت: رژیم بعثی عراق در جنگ تحمیلی از حمایت‌ کشورهای مختلف جهان برخوردار بود و با مدرن‌ترین تجهیزات نظامی با ما وارد جنگ شد در صورتی که رزمندگان اسلام از کمترین امکانات رزمی نیز برخوردار نبودند اما با عزم و اراده و ایمان به خدا توانستند دشمن را از خاک میهن بیرون کنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی برخورداری از نیروهای مسلح قدرتمند را از مولفه‌های مهم اقتدار هر کشور عنوان کرد و گفت: اسراییلی‌ها هر روز با حمایت‌های آمریکا برای جمهوری اسلامی خط و نشان و می‌کشند اما بنابر اظهارات بسیاری از صاحب‌نظران در برابر ملت ایران حرفی برای گفتن ندارند، چرا که حامی و پشتیبان ملت ایران آرمان‌های والای اسلامی و انقلابی و جبهه ما عزت و شرف است‌.

وی افزود: نیروهای مسلح، انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی با وجود این دشمنان خونخوار باید هر روز قدرت دفاعی خود را تقویت کرده و هر لحظه برای دفاع از کیان ایران، اسلام و انقلاب اسلامی آمادگی کامل داشته باشند.

وی قدرت اقتصادی را از دیگر مولفه‌های اقتدار و عزت هر کشور دانست و اظهار داشت: اقتصاد متکی به نفت و وجود برخی عناصر ناصالح مهمترین مشکلات اقتصاد کشورمان است که از دولت سیزدهم انتظار می‌رود برای مدیریت و حل این مشکلات برنامه‌ریزی‌های کاربردی تدوین کند.

امام جمعه اراک بیان کرد: اقتصاد متکی به فروش نفت از سال‌های گذشته کشور را با چالش مواجه کرده و همواره برای فروش آن دچار مشکلات و چالش‌هایی هستیم در صورتی که اگر به جای فروش نفت خام برای فروش محصولات نهایی و فرآوری شده برنامه‌ریزی می‌شد اکنون نه تنها مشکلات اقتصادی در کشور وجود نداشت بلکه اقتصاد ایران یکی از قدرت‌های دنیا محسوب می‌شد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی گفت: در روزهای گذشته ۳۰۰ میلیون دلار محصولات کشاورزی از ایران به روسیه صادر شد اما برای هر کدام از آن محصولات ایراداتی وارد کردند و صادرات این حوزه را به چالش کشیدند، بنابراین باید با استفاده‌ از تکنولوژی و فناوری روز دنیا، صادرات محصولات نهایی و فرآوری شده در دستور کار باشد.

وی افزود: بخشی از مشکلات اقتصادی کشور و به خصوص صادرات محصولات ایرانی به دلیل دشمنی‌ها و مسائل سیاسی است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی تاکید کرد: نظام پرداختی کشور باید بر اساس معیارهای کارشناسی، فنی، تاثیرگذاری افراد در اقتصاد، بهره‌وری و در نهایت عدالت استوار باشد.

نماز عبادی، سیاسی جمعه در ۳۲ نقطه استان مرکزی اقامه می‌شود


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
نماهنگ «مادر آب» منتشر شد/ نکوداشتی برای مادرهای عزیز