امام جمعه قزوین:نمایندگان مجلس در سراسر کشور از سفارش‌ها برحذر باشند


امام جمعه قزوین:نمایندگان مجلس در سراسر کشور از سفارش‌ها برحذر باشند

قزوین-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: نمایندگان مجلس در سراسر کشور از سفارش‌ها برای انتصابات برحذر باشند چون موجب وزر و وبال در دنیا و آخرت می‌شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته، افزود: به نمایندگان مجلس، کسانی که موقعیتی دارند و حزبی و جناحی هستند خواهش می‌کنم از سفارش‌ها برحذر باشند چرا که انتصابات سفارشی، وزر و وبال دارد و برعهده کسانی است که به مردم لطمه می‌زنند.

وی در این خصوص افزود: مثلاً یک نفری را برای مدیریت کل اداره‌ای سفارش می‌کنند، آن شخص نمی‌تواند کارش را درست انجام دهد و مردم را گرفتار می‌کند و در نهایت موجب خسارت می‌شود.

امام جمعه قزوین گفت: بخش کشاورزی باید به درستی کارش پیش برود، چرخ صنعت باید به‌خوبی بچرخد و فرهنگ ما باید فرهنگی ایمانی باشد و با سفارش درست نمی‌شود، شایستگی و لیاقت است که کار را درست می‌کند و باید کاری کنیم که مسئولان فقط برای رضای خدا شایستگان را انتخاب کنند و سفارش‌کنندگان دست از سفارش بردارند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تاکید کرد: البته اگر کسی افراد لایق را می‌شناسد، برای هر مسئولیتی پنج نفر یا ۱۰ نفر آدم لایق را به وزارتخانه، استاندار و مسئولان معرفی کنند که کار خوبی است تا از بین افراد لایق بهترین انتخاب شوند، اما اینکه یک شخصی را چون فامیل و دوست است، تلاش کنیم تا در مسئولیتی قرار گیرد، کار غلطی است چرا که بسیار به مردم لطمه زده است.

وی عنوان کرد: امیدواریم در دولت انقلابی و مؤمن این پدیده شوم، غیرعقلانی و شیطانیِ نفوذ کردن برای انتصابات سفارشی، بساطش برچیده شود.

اعتماد به آمریکا نتیجه ای جز نابودی ندارد

خطیب نماز جمعه قزوین تأکید کرد: همان‌طور که جسم انسان برای رشد و کمال نیاز به غذا دارد، روح انسان نیز بیشتر از جسم به قرآن، نماز، روایات و ذکر نیازمند است و اینها روح انسان را نورانی، عقل انسان را روشن و اراده را قوی می‌کند و کیفیت زندگی را ارتقا می‌بخشد.

وی با اشاره به سالروز فرار شاه خائن و حضور جدی‌تر مردم در عرصه انقلاب اسلامی، تصریح کرد: پس از توهینی که شاه نسبت به ساحت مقدس امام خمینی(ره) کرد، قیام مردم قم در دی ماه ۵۶ آغاز شد و تا سال ۵۷ ادامه یافت تا اینکه شاه پا به فرار گذاشت.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: شاه کارش به جایی رسید که به او اجازه ورود به آمریکا ندادند در حالی که تمام عمر، خودش و پدرش نوکر آمریکا و انگلیس بودند، همان قصه‌ای که اخیراً برای اشرف غنی پیش آمد و می‌گفت آمریکایی‌ها مرا نابود کردند و برای رضاخان و صدام نیز همین ماجرا پیش آمد.

امام جمعه قزوین افزود: حتی برخی از آنهایی که آبروی خودشان را پای آمریکایی‌ها ریختند، می‌توانند بگویند آنها آبرویی برای ما نگذاشتند در حالی که به مذاکره با آمریکا دل خوش کرده بودند.

عابدینی گفت: خداوند در قرآن تاکید کرده: اگر به ظالمان و ستمگران تکیه کنید، آتش می‌گیرید، حیثیت و استقلالتان از بین می‌رود و کرامت انسانی شما ضایع می‌شود و نمونه‌های بارز این معنا را بارها دیده‌ایم.

آیت الله عابدینی اظهار کرد: رهبر فرزانه انقلاب فرمودند شاه آنقدر نوکر آمریکا بود که وقتی می‌خواست وزیری را عوض کند، یکی دو هفته به آمریکا سفر می‌کرد و با آنها چانه‌زنی داشت که اجازه بگیرد تا آن وزیر را به منصب وزارت منصوب کند و این نشان‌دهنده ذلت و خواری شاه بود.

نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی در امنیت، وحدت و انسجام افغانستان

آیت الله عابدینی با اشاره به نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی در امنیت، وحدت و انسجام افغانستان، اظهار داشت: وزیر افغانستان که به ایران آمد و ایران زمینه ارتباط با افغانستان غیرطالبانی را فراهم کرد که گام‌های خوبی است تا آینده افغانستان به سمت آرامش، امنیت، وحدت و انسجام حرکت کند.

خطیب نماز جمعه قزوین با اشاره به ۲۹ دی ماه، روز غزه، یادآور شد: امام خمینی(ره) در خصوص فلسطین که غزه نیز جزوی از آن است فرمودند باید برای آزادی قدس، از مسلسل‌های متکی بر ایمان و قدرت اسلام استفاده کرد و بازی‌های سیاسی را که از آنها بوی سازش کاری و راضی نگهداشتن ابرقدرت‌ها به مشام می رسد کنار گذاشت.

اگر قدرت امروز را در آغاز جنگ تحمیلی داشتیم، کسی با ما وارد جنگ نمی‌شد

امام جمعه قزوین اضافه کرد: دیروز در اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه کشور و علمای بلاد سردار حاجی‌زاده مطالب بسیار امیدوارکننده‌ای را بیان کرد و گفت: اگر جنگ هشت ساله در سال ۱۴۰۰ رخ می‌داد، در کمتر از هشت روز به پایان می‌رسید و این نشان‌دهنده قدرت عظیم جمهوری اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: حال باید بگوییم اگر قدرت نظامی امروز را در آغاز دفاع مقدس داشتیم، کسی حتی جنگ را شروع نمی‌کرد و جرأت درگیری نظامی را با ما نداشتند و امروز باید از سرداران نظامی نظیر حاج قاسم سلیمانی و سردار حاجی‌زاده قدردانی کنیم که با رهبری عالمانه امامین انقلاب، کشور را به این عزت و عظمت رسانده‌اند.

وی با تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین یادآور شد: حضرت ام‌البنین (س) فرزندی چون حضرت ابوالفضل العباس (ع) را در دامن خود پرورش داد، سه برادر حضرت عباس (ع) در کربلا به شهادت رسیدند، وقتی آن بانوی بزرگ از واقعه کربلا مطلع شدند و اسرا می‌خواستند وارد مدینه شوند، از فرزند خودش خبر نگرفت بلکه می‌گفت به من خبر حسین بن علی(ع) را بدهید چرا که امام حسین(ع)، امام زمان بود.

آیت الله عابدینی بیان کرد: همسران، مادران، پدران و خانواده‌های شهدا نیز همین رفتار را نسبت به امام خمینی(ره) داشتند و این عظمت، بصیرت و بزرگی خانواده‌های شهدا را نشان می‌دهد و همواره پای کار هستند و از همه آنها قدردانی می‌کنیم و عزت دنیا و سربلندی در قیامت را برای همه آن عزیزان و بزرگواران درخواست می‌نماییم.


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
ببینید | لذت بردن یک میمون از بارش برف در ترکیه