امام جمعه پاوه: خدمت صادقانه تنها خواسته مردم از مسوولان است


امام جمعه پاوه: خدمت صادقانه تنها خواسته مردم از مسوولان است

کرمانشاه ـ ایرنا ـ امام جمعه پاوه با بیان اینکه رفع بیکاری و مشکلات و تنگناهای اقتصادی و معیشتی باید در دستور کار مسوولان کشوری و استانی باشد، گفت: خدمت خالصانه و صادقانه تنها خواسته مردم از مسوولان است.

به گزارش ایرنا، ماموستا مُلا «قادر قادری» در خطبه های نماز جمعه این هفته پاوه که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد، افزود: بعد از گذشت چند ماه از دولت سیزدهم ، استاندار جدید کرمانشاه نیز منصوب و معرفی شد و امیدواریم این تغییر برای مردم استان مایه خیر و برکت باشد.

وی ادامه داد: استاندار جدید کرمانشاه بومی استان است و شناختی کافی نیز از استان و منطقه اورامانات دارد و این می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.

امام جمعه پاوه گفت: امروز جامعه بشری گرفتار گناه کبیره رباخواری و سودهای غیرمتعارف است که به نص صریح قرآن کریم و فرموده رسول گرامی اسلام(ص) ربا حرام است.

ماموستا قادری تصریح کرد: خداوند متعال در چهار مرحله و با نزول آیاتی ربا را حرام و پیامبر گرامی اسلام نیز (ص) ، ۳۱ حدیث درباره ضرر و پیامدهای ربا عنوان فرموده است.

وی اظهار داشت: بزرگان دینی عنوان کرده اند ربا خواری فاصله طبقاتی را زیاد و آرامش را از جامعه سلب خواهد کرد و دشمنی ، حسادت و کینه توزی را نیز در جامعه ایجاد می کند.

ماموستا قادری با بیان اینکه امروز جامعه به حدی گرفتار است که مردم رشوه می دهند تا وام بانکی دریافت کنند اضافه کرد: بیشتر علما معتقدند ربا با هر درصدی که باشد حرام است و تعدادی دیگر از علما به ویژه در کشور مصر ، معتقدند با توجه به تورم و مشکلات اقتصادی و برای رفع نیازهای ضروری از جمله ازدواج ، تا حدودی دریافت وام جایز است.

ماموستا قادری افزود: متاسفانه سیستم بانکی کشور ما با معیارهای اسلامی کار نمی‌کند و اگر بانک ها سودهای کلان از مردم نگیرند ، مسولان برای رفع مشکلات اقتصادی تلاش و مردم نیز با هم همکاری و همدلی داشته باشند، جامعه با مشکلات عدیده اقتصادی کمتری مواجه خواهد شد.

شهرستان مرزی پاوه با ۶۲هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی استان کرمانشاه واقع شده است.


منتخب امروز
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تست: از فرم ناخن خودتان را بشناسید ؟