پیش‌بینی بورس فردا 25 دی/ حرفه‌ای‌های بازار منتظر چه اتفاقی هستند؟


پیش‌بینی بورس فردا 25 دی/ حرفه‌ای‌های بازار منتظر چه اتفاقی هستند؟

شاخص کل بورس در هفته گذشته بیش از دو درصد افت داشت. با اینکه برخی از گروه‌ها از اخبار برجامی تا حدودی منتفع شدند اما به دلیل کمبود نقدینگی این رشد هم بی‌دوام و کوتاه‌مدت بود. اما بورس فردا چه می‌شود؟ نوشته پیش‌بینی بورس فردا 25 دی/...

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس در هفته گذشته بیش از دو درصد افت داشت. با اینکه برخی از گروه‌ها از اخبار برجامی تا حدودی منتفع شدند اما به دلیل کمبود نقدینگی این رشد هم بی‌دوام و کوتاه‌مدت بود. با این وجود برخی از کارشناسان توافق در مذاکرات برجام را همچنان یکی از مهمترین متغییرهای بورس می‌دانند.

علی صادقین، کارشناس بازار سهام در این خصوص گفت: بازار سهام در هفته گذشته بیشتر تحت تاثیر اخبار برجامی بود و گروه‌های مستعد رشد با اخبار هسته‌ای از وضعیت حجم معاملات، ورود پول یا حتی انتظارات مثبت در بین گروه های دیگر برخوردار شدند. در یک هفته گذشته تحرکاتی در گروه خودرو، حمل و نقل و به ویژه حمل‌ونقل دریایی و تا حدودی در گروه بانک‌ها مشاهده شد.

وی ادامه داد: بازار همچنان به علت ترس، نگرانی و بلاتکلیفی از وضعیت نهایی اقتصاد حجم معاملات پایینی دارد. خروج پول و سرانه خرید حقیقی‌های زیر یک را داریم و مادامی که این حجم اصلاح نشود انتظار رشد نداریم. برخی از حرفه‌ای‌های بازار منتظر اعلام گزارش‌های سه ماهه پاییز نمادها هستند تا بر مبنای آن یک رویکرد میان‌مدت و چینش جدید را در سبدهایشان داشته باشند.

صادقین تصریح کرد: بورس در میان‌مدت تحت تاثیر اخبار برجامی است اما در بلندمدت و با دید جامع منتظر گزارش‌های سه ماهه سوم و برآورد از سال مالی از شرکت‌هاست.

اما نکته مهمی که درباره بورس وجود دارد این است که بورس در هفته گذشته از اخبار برجام هم تاثیر خاصی نگرفت. پیام الیاس‌کردی، کارشناس بازار سهام در این باره گفته بود: در هفته گذشته امیدوار بودیم که کانال نزولی بورس شکسته شود. اما نشد.

او می‌گوید: انتظار می‌رود که بورس از اخبار مذاکرات تاثیر مثبت بگیرد و این تاثیر حداقل در گروه‌های بانکی و خودرویی باید محسوس باشد. اما با وجود خبرهای خوبی که از مذاکرات مخابره شده به دلیل جو نااطمینانی موجود، ارزش بسیار پایین معاملات و نبود سرمایه در بازار حتی دو صنعتی که قرار بود منتفع شوند هم وضعیتی خنثی دارند.

آخرین پیش‌بینی‌های بازار سهام را هر روز ساعت ۱۷ در صفحه پیش‌بینی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.


منتخب امروز
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
سلفی خانم بازیگر با مادر پلنگ تر از خودش!