مهمترین پشتوانه نظام، اعتماد و رضایتمندی آحاد جامعه از دولت است


مهمترین پشتوانه نظام، اعتماد و رضایتمندی آحاد جامعه از دولت است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: مهمترین پشتوانه کشور، میزان اعتماد و رضایتمندی آحاد جامعه از نظام و دولت است که به دلایل مختلف و به تعبیر مقام معظم رهبری آسیب دیده و باید با سرعت و با کیفیت مناسب این اعتماد و رضایتمندی افزایش یابد.

" فرزاد مخلص الائمه" عصر جمعه در ملاقات مردمی منطقه بازنه شهر شهباز از توابع شهرستان شازند افزود: این موضوع ناظر بر مقوله‌ای بسیار مهمی به نام نظام کارآمدی اداری کشور است که علت العل پاره‌ای از نارضایتی‌ها و گرفتاری‌ها در بسیاری از حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است که به دلایل مشروح و مفصل با ریشه تاریخی و حداقل از آغاز دهه ۵۰، این ناکارآمدی به شدت اوج گرفته و همه اجزای اداری کشور در این ناکارآمدی غوطه ور شده است.

وی تاکید کرد: سیاست دولت سیزدهم حل یک ابرمسئله‌ای به نام ناکارآمدی است که تمام تلاش‌ها و برنامه‌های دولت به سمت حل این ابر مسئله است که مسائل زیاد دیگری را در دل خود قرار داده است.
استاندار مرکزی اظهار داشت: برای حل این مسئله بزرگ باید مسیرهای متعددی طی شود که از جمله آنها " اصلاح نظام اداری کشور " هم در ساختارها، روش‌ها، فرآیندها، نیروی انسانی و شاخه‌های مهم دیگری است که باید به صورت بنیادین اصلاح شود تا سطح کارآمدی افزایش پیدا کند و حجم گسترده‌ای از ظرفیت و فرصت که در جای جای کشور وجود دارد، مشکلات را در دل خود بگیرد و از بین ببرد.

مخلص الائمه ادامه داد: این مسیر دشواری است چرا که مردم و به ویژه جوانان و نخبگان می‌دانند کشور در این دوره در شرایط خاصی بوده و دولت در برهه‌ای ویژه به دولت جدید منتقل شده و همگان می‌دانند دولت سیزدهم کشور را در شرایط تورمی و بدهی از دولت قبل تحویل گرفته و جز با افزایش کارآمدی در دستگاه‌های اداری این مشکلات قابل رفع و رجوع نیست.

وی تصریح کرد: در این مسیر ما اقدامات متعددی را به عنوان یکی از ۳۱ سرنشین کشتی نظام اداری کشور که استان مرکزی نیز یکی از آنهاست، طی می‌کنیم و همانند همه جوامع، کشورها و تمام دوران تاریخ، بخشی از مشکلات این کشتی باید با تمام سرنشینان آن حل شود و بخشی دیگر از مشکلات نیز تک تک سرنشینان می‌توانند برای خود تصمیم گیری و برنامه ریزی و اقدام کنند.
استاندار مرکزی عنوان کرد: در استانداری مرکزی با یاری خدا و همراهی جمعی از مدیران که تعداد بیشتری به جمع ما اضافه خواهند شد مصمم هستیم آنچه مربوط به این بخش از کشور به نام استان مرکزی است با تمام فراز و فرودها بتوانیم به حد قابل پذیرشی از افزایش کارآمدی و کیفیت ارائه خدمات برسانیم.
مخلص الائمه توضیح داد: در این مسیر باید اقدامات متعددی انجام شود که یکی از این اقدامات مهم و ضروری که شما شریک این اقدام هستید وجود و تقویت همگرایی و همدلی بین آحاد مردم استان است و در هر منطقه‌ای از استان این همگرایی باید میان جوانان، نخبگان، توده مردم، گروه‌های سیاسی، اجتماعی، چهره‌های فرهنگی، رسانه‌ای و فعالان اقتصادی و همه سلایق تقویت شود.
وی تاکید کرد: وظیفه ی ایجاد همگرایی و همدلی بین اجزای جامعه استان مرکزی سنگین تر است و تلاش می کنیم این امر در حداکثر ممکن و حداقل زمان به سطحی برسد که با هویت واحد و منسجمی به نام هویت استان مرکزی مواجه شویم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: کما اینکه هر منطقه، شهرستان و بخش هویت مستقل به خود را دارد و باید تقویت شود، نیاز است هویت فراگیری نیز بنا بر تاکید مقام معظم رهبری در سفر سال ۷۰ به استان، ایجاد و تقویت کنیم و اصالت‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و منطقه‌ای در آن لحاظ شود.

استاندار مرکزی اضافه کرد: سیاست راهبردی دولت از ابتدای حضور در استان نیز اجرایی شده و باید در تمام‌ مقاطع دولت سیزدهم مشهود باشد.

مخلص الائمه تصریح کرد: هر جمعه و یک روز در هفته علاوه بر ملاقات‌های مردمی که در محل استانداری است و نشست‌هایی به صورت تلفنی و سامانه ۱۱۱ دولت برقرار است و تماس های زیادی دریافت می شود.

استاندار مرکزی گفت: به مدیران استان ابلاغ کردیم که درب‌های اتاقشان را باز کنند نه از آن جهت که مردم به آنجا مراجعه کنند چرا که این اقدام به صورت نسبی بوده و نیاز است درب‌های اتاق را بازکنند و از اتاق‌ها خارج و در میان مردم حضور یابند.
وی گفت: اکنون در فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی فعالیت متفاوتی مشهود است و ما نیز در آخر هفته‌ها در شهرستانها میان مردم حضور می یابیم تا از نزدیک در جریان مشکلات مردم قرار گیریم و در راستای رفع مشکلات گام‌های موثری برداریم.

استاندار مرکزی با بیان اینکه تمام فعالیت شهرستان‌ها متمرکز به مرکز استان نشود گفت: فرمانداران، نشست های مستمر با نخبگان، تشکل‌ها و اقشار مختلف مردم داشته باشند و از نزدیک در جریان مشکلات قرار گیرند و هر آنچه که نیاز است در شهرستانها این دوره به فرمانداران تفویض اختیار شده است که فرصت‌هایی را در شهرستان‌ها شکوفا کنند و مباحثی که باید در مرکز استان تعیین‌تکلیف شود با اولویت در کارگروه‌ها و شوراهای مختلف تصمیم گیری کنیم تا با سرعت بیشتری بتوانیم امید را در سطح جامعه و به ویژه میان جوانان تسری دهیم.

حضور در گلزار و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، بازدید از کارخانه قند شازند، حضور در بخشداری بخش قره کهریز، ملاقات مردمی با مردم منطقه بازنه شهر شهباز از برنامه‌های استاندار مرکزی به شهرستان شازند بود.


منتخب امروز
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
اندام رو فرم و خطی ساعد سهیلی در باشگاه کنار پسرش !