آغاز نشست رؤسای «چارچوب هماهنگی» عراق در منزل «الحکیم»


آغاز نشست رؤسای «چارچوب هماهنگی» عراق در منزل «الحکیم»

رهبران گروه‌های شیعی عضو چارچوب هماهنگی در عراق شب جمعه برای بررسی تحولات سیاسی این کشور و هماهنگی برای اقدامات آتی در منزل رئیس جریان حکمت ملی عراق دور هم جمع شدند.

به گزارش مشرق، گروه‌های شیعه عضو موسوم به «چارچوب هماهنگی» جمعه شب در خانه «عمار الحکیم»، رئیس جریان حکمت ملی عراق دور هم جمع شدند.

رسانه‌های عراق بعد از ظهر امروز جمعه گزارش داده بودند که این دیدار قرار است در خانه «هادی العامری»، رئیس ائتلاف الفتح عراق در پارلمان برگزار شود.

در این نشست، نوری المالکی، رئیس ائتلاف دولت القانون، «حیدر العبادی»، نخست وزیر اسبق عراق و رئیس ائتلاف «نصر» و تنی چند از رهبران احزاب شیعی (بجز الصدر) حضور دارند.

مالکی در این دیدار گفت که کاهش قیمت دلار در عراق جزو اولین گام‌های چارچوب هماهنگی خواهد بود؛ چه این ائتلاف در حکومت باشد چه اپوزیسیون.

کانال تلویزیونی الغدیر به نقل از منابع آگاه پیش از آغاز این نشست گزارش داده بود که بررسی گام‌های سیاسی و قانونی آتی در دستور کار این نشست قرار دارد.

یکی از نمایندگان عضو ائتلاف دولت القانون به نام «مخی الجبوری» به شبکه العهد عراق گفت که چارچوب مذکور و جریان الصدر به رهبری مقتدی الصدر به توافقی در راستای خدمت به مردم خواهند رسید.

وی با اشاره به نشست مذکور گفت: «دوره آتی شاهد نزدیکی بین چارچوب هماهنگی و جریان الصدر خواهد بود.»

منبعی نیز در داخل این چارچوب به السبق پرس گفته که گروه های عضو چارچوب هماهنگی به دنبال فشار بر فراکسیون الصدر به منظور تشکیل فراکسیون شیعی واحد در داخل و خارج پارلمان هستند؛ به این معنا که بیت شیعی مرکز تصمیم گیری واحدی داشته باشد.

اختلاف بین احزاب و جریان‌های شیعی بر سر تشکیل حکومت باعث شده است برای تشکیل دولت به سمت ائتلاف با احزاب سنی و کرد حرکت کنند. جریان الصدر که بیشترین کرسی‌های پارلمان در را در پنجمین انتخابات از آن خود کرده، قصد دارد با ائتلاف سنی‌ها (تقدم و عزم) و حزب دموکرات کردستان، فراکسیون اکثریت و به تبع آن، دولت را تشکیل دهد. این هماهنگی و ائتلاف نانوشسته، باعث شد، رئیس ائتلاف تقدم یعنی محمد الحلبوسی برای دومین بار رئیس پارلمان شود.

منبع: تسنیم

منتخب امروز
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
NFT بهنوش طباطبایی 3200 دلار فروخته‌شد! +عکس