شرکت Embracer Group با 300 میلیون دلار صاحب استودیوهای اسکوئر انیکس مونترال، Eidos و Crystal Dynamics شد


شرکت Embracer Group با 300 میلیون دلار صاحب استودیوهای اسکوئر انیکس مونترال، Eidos و Crystal Dynamics شد

کمپانیEmbracer Group امروز اعلام کرد که شعبه مونترال Square Enix،Eidos ، Crystal Dynamics و برخی عناوین دنیای گیم را با 300 میلیون دلار خریداری می‌کند.

کمپانیEmbracer Group امروز اعلام کرد که شعبه مونترال Square Enix،Eidos ، Crystal Dynamics و برخی عناوین دنیای گیم را با 300 میلیون دلار خریداری می‌کند.

شرکت بازی سازی سوئدی Embracer Group امروز با انتشار بیانیه‌ای رسمی در وب‌سایت خود اعلام کرد در حال مذاکره برای خرید شعبه مونترال اسکوئر انیکس، استودیوهای بازی سازی Crystal Dynamics و Eidos-Montréal، آی پی‌های محبوبی نظیر Ex، Thief، Legacy of Kain و بیش از 50 بازی قدیمی‌تر از استودیو اسکوئر انیکس است.

آن طور که این شرکت اعلام داشته، هزینه عقد چنین قراردادی 300 میلیون دلار خواهد بود.

امبریسر گروپ این خبر را در یک بیانیه مطبوعاتی به اشتراک گذاشته و اذعان کرده که این خرید شامل تقریباً 1100 کارمند در سه استودیو و هشت نقطه در جهان است. انتظار می‌رود که در صورت انجام این معامله، در سه ماهه دوم سال مالی 2022/2023 Embracer بسته شود.

Lars Wingefors، بنیانگذار و مدیر عامل امبریسر گروپ، در رابطه با این خرید می‌گوید:

ما برای استقبال از این استودیوها در Embracer Group بسیار هیجان‌زده هستیم. ما IP فوق‌العاده، استعداد خلاق در کلاس جهانی و سابقه برتری را که در دهه‌های گذشته بارها و بارها نشان داده شده است، می‌شناسیم. ملاقات با تیم‌های مدیریتی و بحث در مورد برنامه‌های آینده برای اینکه چگونه می‌توانند جاه‌طلبی‌های خود را محقق کنند و بخشی بزرگ از Embracer شوند، بسیار لذت بخش بوده است.

فیل راجرز، مدیرعامل Square Enix شعبه آمریکا و اروپا نیز اظهار دارد Embracer به آن‌ها اجازه می‌دهد تا شراکت‌های جدیدی را در تمام رسانه‌ها ایجاد کنند و پتانسیل فرنچایزهای آن‌ها را به حداکثر برسانند.

پس از انجام این قرارداد، شرکت امبریسر گروپ بیش از 14000 کارمند، 10000 بازی‌ساز و 124 استودیو داخلی خواهد داشت. همچنین تأیید شده که بیش از 230 بازی در این استودیو در دست توسعه است و بیش از 30 عنوان آن AAA هستند.

خبر خرید این استودیوها توسط امبریسر گروپ اندکی پس از آن منتشر شد که Crystal Dynamics اعلام کرد که در حال توسعه یک بازی کاملاً جدید از سری Tomb Raider بر روی موتور آنریل انجین 5 است.

کریستال داینمیکس همچنین استودیو سازنده بازی Marvel's Avengers بوده و به تیم The Initiative مایکروسافت نیز در توسعه بازی جدید Perfect Dark کمک کرده است.

Eidos Montréal نیز استودیو سازنده عنواینی چون Thief، Deus Ex Human Revolution، Shadow of the Tomb Raider و موارد دیگر است. این شرکت هم اکنون در حال کار روی مجموعه‌ای از پروژه‌های AAA شامل نسخه‌های جدید از فرنچایزهای محبوب و IP اصلی خود نیز هست.

استودیو مطرح اسکوئر انیکس نیز در شعبه مونترال خود تا کنون مسئولیت بازی‌هایی مانند Hitman GO، Tomb Raider GO و Deus Ex GO را بر عهده داشته و در اکنون نیز بر تولید بازی‌های موبایل مبتنی بر عنوانین AAA به کار خود ادامه می‌دهد.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه فناوری


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
هواوی میت 50 حتی با باتری خالی هم قادر به تماس و ارسال پیامک است!