شهروندان از اتراق در مسیر و حاشیه رودخانه‌های آذربایجان غربی اجتناب کنند


ارومیه - ایرنا - کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: با توجه به تداوم بارش ها و رگبار و رعد و برق در استان لازم است تا شهروندان همچنان از اتراق در مسیر رودخانه ها و تردد در نقاط مرتفع خودداری کنند.

یاسر اشتاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق نقشه های پیش بینی، بارش های رگباری در استان در روز جمعه نیز ادامه دارد و و به تناوب شاهد بارندگی ، وزش باد و در نقاط مستعد تگرگ خواهیم بود.

وی ادامه داد: احتمال سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر نیز دور از انتظار نبوده و لازم است تا تدابیر لازم در این زمینه بکار گرفته شود.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: از روز شنبه با خروج امواج بارشی جوی آرام و پایدار برای استان پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دمای مرکز استان بین پنج و ۲۰ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود و شهرستان تکاب با مثبت یک درجه سانتی گراد خنک ترین و پلدشت با دمای مثبت ۲۲ درجه سانتی گرادبالای صفر گرم ترین شهر استان بوده است.

اشتاد ادامه داد: در شبانه روز گذشته ایستگاه های هواشناسی و باران سنجی شهرستان ماکو با ۱۰ میلی متر بارندگی بیشترین میزان بارش ها را ثبت کرده است.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی یکی از استان های سرد و کوهستانی با سالانه ۴۵۰ میلی متر بارش است.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
کانادا دیدار مقابل تیم ملی فوتبال ایران را لغو کرد