چهار بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی اردبیل بستری شدند


اردبیل - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: با بستری چهار بیمار جدید کرونایی در 24 ساعت اخیر، تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی این استان به 16 نفر رسید.

دکتر علی محمدیان اردی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در حال حاضر هفت بیمار بدحال نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و پنج بیمار هم در ۲۴ ساعت گذشته با بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

وی همچنین از صفر شدن دوباره شمار فوتی‌های کرونا در استان اردبیل خبر داد و افزود: مجموع جان‌باختگان ۶ موج شیوع کرونا در استان اردبیل در مدت ۲۶ ماه گذشته در رقم ۲ هزار و ۸۰۲ نفر باقی ماند.

وی گفت: هم‌اکنون شهرستان‌ سرعین ، اصلاندوز ، بیله‌سوار ، کوثر ، نیر و نمین در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردبیل ، خلخال ، پارس‌آباد ، گرمی و مشگین‌شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

وی افزود: تزریق دُز سوم واکسن کرونا در پیشگیری از ابتلا و کاهش شدت بیماری بسیار مهم است و همه مردم باید این دُز را تزریق کنند تا هم خود این افراد به ویروس کرونا مبتلا نشوند و هم سبب آلوده شدن دیگران نشوند.

دکتر محمدیان‌اردی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: افرادی که ۲ دُز واکسن کرونا زده‌اند و ۲ هفته از زمان واکسیناسیون آنها گذشته است، باید ماسک زده و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند چون واکسیناسیون باعث پیشگیری از ابتلا نمی‌شود و تنها در پیشگیری از مرگ و میر موثر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل بر استفاده از ماسک، ایجاد تهویه در فضاهای سرپوشیده و رعایت فاصله اجتماعی و لزوم پرهیز از دورهمی، عادی‌انگاری بیماری کووید.۱۹ و نیز استفاده مستمر از ماسک توسط شهروندان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه سال گذشته با ۲۲ فوتی، بیشترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا با ۱۸۹ نفر و بالاترین رکورد بستری همزمان مبتلایان نیز با ۸۹۷ نفر در روز ۳۱ مردادماه ۱۴۰۰ به ثبت رسیده است.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!
کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
38 شتاب‌نگار در اردبیل راه‌اندازی شده است