امام جمعه سنندج: مردم پشتیبان دولت برای اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها باشند


سنندج- ایرنا- امام جمعه سنندج به طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: نیاز است مردم برای اجرای این طرح، پشتیبان دولت باشند و دولت نیز حامی ملت باشد و آن را به بهترین شیوه اجرا کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج با بیان اینکه تلاش دولت جلب رضایت مردم است، اظهار داشت: دشمن تلاش می‌کند باعث ایجاد تفرقه و مشکل برای کشور شود، بنابراین می‌طلبد دولت و مردم در همه بخش‌ها به ویژه بحث اقتصادی حامی هم باشند.

وی با اشاره به اینکه در هر کشوری دست بیگانه وارد شود، آن کشور آسایش به خود نخواهد دید، اضافه کرد: اگر دولت و ملت در کشور ما ضعیف بوده و همراه هم نباشند، باید منتظر شرایطی مانند کشورهای منطقه از جمله افغانستان، یمن، فلسطین و سوریه باشیم.

خطیب جمعه سنندج به دیدار اخیر ماموستایان و علمای اهل سنت با رییس جمهور اشاره کرد و ادامه داد: حجت‌الاسلام رییسی تاکید کرد که پای همه وعده‌هایش ایستاده و هدف دولت از پرداخت هدفمند یارانه‌ها، خدمت به معیشت مردم به ویژه اقشار پایین جامعه و مبارزه با رانت و رانت خواری است.

ماموستا رستمی اضافه کرد: رییس جمهور در این دیدار مژده داد از افراد بومی برای مدیریت استان‌های سنی نشین استفاده شود و دولت در این راستا، حتما به وعده‌های خود عمل کرده و خواهد کرد.

وی بار دیگر اشاره‌ای به طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها داشت و اظهار داشت: تلاش دولت این است با اجرای این طرح، از احتکار و رانت ممانعت شود و انتظار داریم تولیدکنندگان نیز در این زمینه همکاری لازم را داشته و از تخلف و احتکار و گران فروشی اجتناب کنند.

امام جمعه سنندج در بخش دیگری از خطبه‌ها به ۲۲ گولان(اردیبهشت) سال ۱۳۸۸ و سفر رهبری به استان کردستان اشاره کرد و گفت: مهمان بودن هشت روزه رهبری در آن سفر، نشان از محبت ایشان به استان فرهنگی کردستان دارد و استقبال باشکوه مردم از رهبر معظم انقلاب هم بیانگر وفاداری آنان به نظام اسلامی و رهبری بود.

ماموستا رستمی با بیان اینکه در سفر رهبری پروژه‌های بزرگ و بودجه کلانی برای استان تعریف شد، از دستگاه‌ها و مسوولان خواست پیگیر اتمام طرح‌های ذکر شده باشند تا شاهد توسعه هر چه بیشتر استان باشیم.

مردم نگران تامین کالاهای اساسی نباشند

سرپرست فرمانداری سنندج به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها هم به بحث هدف‌مند پرداخت کردن یارانه‌ها توسط دولت اشاره کرد و گفت: دولت در حال انجام جراحی بزرگی در حوزه اقتصادی است و می خواهد یارانه را مستقیم به دست مردم و تولیدکندگان برساند تا امکان سواستفاده از آن را نداشته باشند.

حسن عسکری با بیان اینکه دولت تصمیم بزرگی گرفته و افرادی می‌خواهند در این کار خلل ایجاد کنند، افزود: طرح باز توزیع یارانه‌ها به نفع مردم و سیستم اقتصادی است و برای تولیدکننده نیز سودمند خواهد بود، ضمن اینکه مانع بزرگی برای قاچاق خواهد بود.

وی از مردم خواست نگران تامین کالای اساسی نباشند و ادامه داد: انتطار داریم مردم همراهی کنند تا این کار با موفقیت انجام شود و فریب افراد فرصت‌طلب که منافعشان به خطر افتاده است را نخورند.

نماز جمعه سنندج هر هفته در مسجد دارالحسان سنندج که در ضلع شمالی خیابان امام خمینی(ره) واقع شده، برگزار می‌شود.

مسجد دارالاحسان سنندج از مساجد قدیمی کشور محسوب می شود و برابر کتیبه‌های موجود در بنای آن، این مسجد سال ۱۲۲۷ هجری قمری توسط امان الله خان اردلان والی کردستان ساخته شده و از نظر فضاهای موجود مشتمل بر ۲ ایوان شرقی و جنوبی، گلدسته های موجود بر بالای ایوان شرقی، صحن مرکزی، ۱۲ حجره اطراف، شبستان ستوندار با ۲۴ ستون سنگی مارپیچ است.

در سال های اخیر به دلیل افزایش تعداد نمازگزاران صحن جدید این مسجد در پنج طبقه نیز احداث شده و زنان و مردان مومن سنندجی هر هفته نماز وحدت بخش جمعه را در این مکان اقامه می‌کنند.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
ببینید | دوستی جالب توله سگ با یک اردک