سقوط 200 میلیارد دلاری بازار ارزهای دیجیتال در یک روز!


یکی از اتفاقات عجیب هفته گذشته، سقوط 200 میلیارد دلاری بازار ارزهای دیجیتال در یک روز بود. آیا رمزارزها در حال نابودی هستند؟ بر اساس داده‌های وب‌سایت CoinMarketCap، چندین رمزارز بزرگ از جمله بیت کوین و اتر طی 24 ساعت گذشته فروش انبوهی داشته‌اند و بیش از 200 میلیارد دلار را از کل ارزش بازار...

یکی از اتفاقات عجیب هفته گذشته، سقوط 200 میلیارد دلاری بازار ارزهای دیجیتال در یک روز بود. آیا رمزارزها در حال نابودی هستند؟

بر اساس داده‌های وب‌سایت CoinMarketCap، چندین رمزارز بزرگ از جمله بیت کوین و اتر طی ۲۴ ساعت گذشته فروش انبوهی داشته‌اند و بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار را از کل ارزش بازار تا روز پنجشنبه خارج کرده‌اند.

علت سقوط 200 میلیارد دلاری بازار ارزهای دیجیتال نامشخص است

این سقوط گسترده دنباله رو افت ارزشی است که طی ماه‌های گذشته شروع شده و احتمالاً ناشی از افزایش تورم، نگرانی‌های اقتصادی مربوط به جنگ روسیه و اوکراین و همینطور کاهش شاخص‌های بازار سهام است.

تغییرات ۲۴ ساعت گذشته منجر به فروپاشی ارز دیجیتال terraUSD، یکی از بزرگ‌ترین استیبل کوین‌ها شده است. terraUSD اوایل هفته گذشته ۳۰ درصد از ارزش خودش را از دست داد و تا بعد از ظهر روز پنجشنبه به ارزش ۴۰ سنت برای هر کوین رسید. یک استیبل کوین اگر به ارزش زیر ۱ دلار برسد، باعث فروپاشی آن می‌شود.

روز دوشنبه قیمت بیت کوین که بی‌شک محبوب‌ترین ارز دیجیتال حال حاضر جهان است نیز برای نخستین بار از ۲۰ ژوئن ۲۰۲۱، به زیر ۳۰ هزار دلار کاهش پیدا کرد.

منبع :cnet

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
این تازه عروس و داماد دل ایران را لرزاندند ! + فیلم داستان کافه مری متروپل آبادان