امام جمعه اردستان: مردم دولت را برای بهبود اقتصاد همراهی کنند


کاشان - ایرنا- امام جمعه اردستان گفت: اکنون که‌ دولت سیزدهم تصمیم به ساماندهی یارانه‌ها و یکسان‌سازی ارز گرفته‌ باید مردم‌ کمک کنند این طرح به نتیجه مطلوب برسد، هرچند در این راه مشکل‌هایی وجود دارد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه نماز جمعه اردستان در مسجد جامع این شهر افزود: آگاهان می گویند از سال ۱۳۵۰ وضعیت اقتصاد ایران دگرگون شد و شاهد رشد قیمت در برخی کالاها بودیم‌ و مشکل اقتصادی پیش آمد.

وی اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها، هشت سال جنگ تحمیلی و سپس بازسازی هزار میلیارد دلاری خرابی جنگ همه موجب برهم خوردن وضعیت افتصاد شد.

امام جمعه اردستان تصریح کرد: نوبت که به دولت دوازدهم رسید، در طرح یکسان سازی ارز، دلارهای ذخیره شده در بانک مرکزی در بازار عرضه شد و طلاها را به سکه تبدیل کردند و در بازار به فروش رساندند اما عده ای از ارز ۴۲۰۰ تومانی سوءاستفاده کردند و این موضوع‌ قاچاق اجناس را به همراه داشت.

حجت‌الاسلام دهشیری ادامه داد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم تصمیم به یکسان‌سازی ارز گرفته شد و از ساماندهی یارانه‌ها سخن به میان آمد و این کار آغاز شده است.

وی اضافه کرد: دولت بدهی‌های دولت قبل را پرداخت کرده و در نیت خوب این دولت شک نداریم، اما مردم باید تحمل کنند، هرچند مشکل فراوان است و نگرانی وجود دارد.

به گفته وی، اکنون این جراحی آغاز شده و امیدواریم جامعه امیدش را از دست ندهد و خبرهای خوش را از دولت بشنویم و آنها به قول‌های خود عمل کنند و دیگر شاهد سوء استفاده نباشیم و با نظارت جدی، جلواحتکار و قاچاق گرفته شود.

امام جمعه اردستان در ادامه به تغییرات مدیریتی ۱۰ روز گذشته شهرستان اشاره کرد و گفت: در روزهایی که گذشت شهرستان با تغییرات مدیریتی در چند ارگان از جمله میراث فرهنگی مواجه بود که امیدواریم مسوول جدید، به بناهای تاریخی و میراثی بیشتر رسیدگی کند.

حجت‌الاسلام‌ دهشیری اضافه کرد: در چند روز اخیر شاهد تغییر فرماندار اردستان بودیم که با قدردانی از تلاش‌های حمیدرضا تاملی، امیدواریم فرماندار جدید که بومی شهرستان است به حرف‌هایی که در آیین تودیع و معارفه زده شد به درستی عمل کند.

وی اظهار امیدواری کرد که سرپرست فرمانداری اردستان با اجرای وتوصیه‌های معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان، درب اتاقش به روی مردم باز باشد و در مسجدها و در جمع مردم حاضر شود و مشکل‌ها را از نزدیک مشاهده و در راستای حل آنها تلاش کند.

وی همچنین از سرپرست فرمانداری اردستان که در نماز جمعه حضور داشت خواست که تلاش کند اداره‌هایی که با سرپرستی اداره می‌شوند به مدیریت تبدیل و مدیرانی که کم تلاش و خسته هستند و سبب نارضایتی مردم می‌شوتد تغییر کنند.

خطیب جمعه اردستان در بخش دیگری از سخنان خود به شهادت خبرنگار فلسطینی در سرزمین های اشغالی اشاره و با محکوم کردن این جنایت صهیونیست ها از سکوت معنا دار دنیای استکباری به شدت انتقاد کرد.

حجت الاسلام‌دهشیری با اشاره به تک رقمی شدن جانباختگان روزانه کرونا در کشور گفت: اکنون شرایط برای بسیاری از فعالیت‌ها فراهم شده که نمونه آن دیدارهای حضوری رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با جمعی از کارگران و فرهنگیان است که امیدواریم کارها به خوبی پیش برود و شاهد نابودی این ویروس خطرناک باشیم.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
عزاداری مردم شاهین شهر برای جانباختگان حادثه متروپل