شهروندان با اطمینان خاطر از موجودی کالاها، خرید و نظم بازار را رعایت کنند


اصفهان - ایرنا - مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری اصفهان با اعلام اینکه کالاهای اساسی به حد لازم در بازار موجود است از شهروندان استان درخواست کرد که با اطمینان خاطر خرید و نظم بازار را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، احسان شهیر روز جمعه در جریان بازدید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای اصفهان افزود: اکنون آرامش خوبی در بازار استان پابرجاست زیرا تمام اقلام کالاهای اساسی با قیمت قدیم و جدید در حال عرضه به شهروندان است.

وی اظهار داشت: اقلامی همانند ماکارونی با برندهای مختلف و قیمت جدید و قدیم و همچنین روغن در فروشگاه‌های استان موجود و با رعایت صف در حال عرضه به شهروندان است.

مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری اصفهان افزود: تخم‌مرغ هم بیش از نیاز استان موجود است و آمادگی ارسال برای استانهای دیگر وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: امروز تمامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان باز هستند و کالاهای اساسی با قیمت جدید و قدیم به شهروندان ارائه‌ می‌شود.

شهیر یادآور شد: ناظران و بازرسان مجموعه تعزیرات استان نیز در فروشگاه‌های بزرگ حضور دارند و اگر به ندرت کاسبی رعایت انصاف را نکرده باشد با او برخورد می‌کنند هرچند که کاسبان امین بسیاری هستند که در این شرایط رعایت حال مردم را می‌کننند.

مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: شهروندان برای اعلام تخلفات احتمالی می‌توانند موارد را به سامانه ۱۲۴ و یا شماره ۱۳۵ تعزیرات حکومتی بمنظور پیگیری و برخورد با متخلفان اطلاع دهند.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود که در این چند روز و تا زمانی که فضا آماده شود در عرضه و تقاضا با حمایت مردم و مسوولان، آرامش کنونی وجود داشته باشد.

معاون نظارت و بازرسی اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت تجارت استان اصفهان نیز در این بازدید به فعالان اقتصادی که کالاهای اساسی را خرید و فروش و نگهداری می‌کنند توصیه کرد که این اقلام را در سامانه جامع انبارها ثبت کننند.

اکبر عادل مرام افزود: باید انبار ورود و خروج این کالاها در سامانه یاد شده ثبت شود زیرا سرپیچی از این تکلیف قانونی موجب برخورد، تشکیل پرونده و ارسال به تعزیرات حکومتی برای رسیدگی را در پی خواهد داشت.

وی اظهار داشت: در این صورت با توجه به اینکه آن کالاهای ثبت نشده در کدام دسته از کالاها قرار گرفته باشد این تخلف می‌تواند با عنوان مُحتکر و یا عدول از قوانین مربوط به حوزه قاچاق کالا و ارز قرا بگیرد و برخوردهای مربوطه را در پی داشته باشد.

به گزارش ایرنا، اجرای طرح سیاست‌های ارزی از جمله اقدامات دولت در ادامه هدفمندی یارانه است که این موضوع نگرانی هایی را در سطح جامعه به همراه داشته و پیرو آن، دربرخی شهرها صف‌هایی برای خرید روغن، مرغ، تخم مرغ و ماکارونی ایجاد شده است.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تشییع پیکر شهید حسینعلی شاهچراغی در شهرضا