اسب‌های برتر هفته بیست و سوم کورس اسبدوانی گنبدکاووس معرفی شدند


گنبدکاووس - ایرنا - روز دوم و پایانی هفته بیست و سوم کورس اسبدوانی پاییزه - زمستانه - بهاره گنبدکاووس با رقابت 67 راس اسب از نژادهای "ترکمن، دوخون و تروبرد" در هفت دور هزار و 200 متری عصر امروز جمعه بدون حضور تماشاگران در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد و با معرفی اسب‌های برتر پایان یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در دور نخست این مسابقات ۱۱ راس اسب بیش از سه سال نژاد ترکمن هندیکاپ کلاس ۶ با هم به رقابت پرداختند که اسب "آناشید ۲"، زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های "سهیل خان" و "آلپای رمضانی" به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم که ویژه اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون هندیکاپ کلاس ۶ بود و با حضور هشت راس اسب برگزار شد، اسب "پیتاز" اول شد و اسب‌های "هج ماری" و "کارا بای" به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور سوم روز دوم و پایانی هفته ۲۳ مسابقات سوارکاری کورس پاییزه - زمستانه - بهاره گنبدکاووس ویژه اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون هندیکاپ کلاس ۶ بود که در پایان رقابت ۹ راس اسب "ژرمن" با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های "تاوا گون" و "ترانه حکیم" به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در دور چهارم که ویژه اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون هندیکاپ کلاس پنج بود ۹ راس اسب با هم مسابقه دادند که در پایان اسب "جان دی وان" سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های "پارسا خان" و "دیلا خانم" به ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

رقابت در دور پنجم این مسابقات نیز همانند دور چهارم میان اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون هندیکاپ کلاس پنج بود که با شرکت هفت راس اسب برگزار شد و در پایان اسب "ریو لیزا" اول شد و اسب‌های "بست گنبد" و "ریو اسپید" به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور ششم ویژه اسب‌های بیش از سه سال نژاد تروبرد هندیکاپ کلاس پنج بود و با شرکت ۹ راس اسب برگزار شد که اسب "آشیل" سریع‌تر از خط پایان گذشت و اول شد و اسب‌های "دیناریچی" و "فرعون" به ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

رقابت دور هفتم روز دوم و پایانی هفته ۲۳ مسابقات سوارکاری فصل ۱۴۰۰ گنبدکاووس میان ۱۲ راس اسب بیش از سه سال نژاد دوخون هندیکاپ کلاس چهار بود که در پایان اسب "باسکار" اول شد و اسب‌های "حاجی بهرام" و "کادنزا" به ترتیب دوم و سوم شدند.

برگزار کنندگان روز دوم هفته ۲۳ این مسابقات در پایان مبلغ ۲ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا سوم پرداخت کردند.

به گفته بهروز نیازی، رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس پرونده مسابقات اسبدوانی فصل ۱۴۰۰ این شهرستان هفته آینده بسته خواهد شد.

مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۳۷۵ هزار نفری گنبدکاووس که از آن به‌عنوان پایتخت سوارکاری کشور یاد می‌شود، سال‌هاست که با حضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات سوارکاری در بین مردم گلستان بویژه ترکمن‌ها علاقمندان زیادی دارد و این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در ۲ شهرستان آق قلا و بندرترکمن این استان نیز برگزار می‌شود.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


منتخب امروز

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
ببینید | ضربه مهلک همایون شجریان در بوکس + فیلم بی هوشی حریف !