قاتل هرمزگانی در یک قدمی مرگ اعدام نشد + جزئیات


حوادث رکنا: سومین زندانی محکوم به قصاص در هرمزگان آزاد شد.

به گزارش رکنا، رییس کل دادگستری هرمزگان با تاکید بر ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه، از آزادی سومین زندانی محکوم به قصاص با اجرای پویش مردمی «به حرمت علی می بخشم» در این استان خبر داد.

مجتبی قهرمانی در تشریح این خبر اظهار داشت: در نتیجه اعزام هیئت صلح و سازش شورای حل اختلاف زندان مرکزی بندرعباس به استان سیستان و بلوچستان و برگزاری جلسات متعدد با اولیای دم یک پرونده قتل عمد ، خوشبختانه تلاش‌های اعضای این هیئت منجر به ایجاد مصالحه گردید و در نتیجه آن، والدین مقتول با استناد به عفو و رأفت اسلامی، رضایت خود را اعلام نمودند و محکوم این پرونده از قصاص رهایی یافت.

وی افزود: در راستای اجرای اولویت‌های ۱۵ گانه مطرح شده توسط ریاست محترم قوه قضاییه در ابتدای سال ۱۴۰۱، شیوه نامه نحوه مشارکت مردم برای پیگیری صلح در پرونده‌های قصاص نفس تدوین شده و بر این اساس، کارگروه‌های استانی و شهرستانی پیگیری صلح و سازش در این پرونده‌ها تشکیل شده است.

پایش پرونده‌های قصاص

قهرمانی تصریح کرد: اعضای این کارگروه به صورت مستمر ضمن رصد و پایش پرونده‌های قصاص و تفکیک آن‌ها با دعوت از طرفین یا مراجعه حضوری و همچنین با استفاده از ظرفیت علما، روحانیون، متنفذان و معتمدین محلی و خیرین و نهادهای مردمی به منظور اصلاح ذات البین و ایجاد مصالحه تلاش می‌کنند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان یکی از مهمترین اهداف تشکیل این کارگروه های ویژه در شوراهای حل اختلاف استان را علاوه بر گسترش فرهنگ صلح و سازش، کاهش موجودی پرونده‌های قصاص و به تبع آن کاستن از جمعیت کیفری زندان‌ها برشمرد.

اخبار وبگردی را در اینجا بخوانید:

آیا این خبر مفید بود؟
0 0

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


منتخب امروز


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
ببینید | تیراندازی در دبستانی در تگزاس 22 کشته برجای گذاشت