مرگ بر اثر تصادفات برون شهری در مازندران هشت درصد بیشتر شد


ساری - ایرنا - پزشکی قانونی مازندران از مرگ 587 نفر در سوانح رانندگی طی سال گذشته خبر داد که از این میزان 411 نفر در جاده های برون شهری و روستایی جان باختند که هشت درصد بیشتر از مدت مشابه سال 1399 است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران ،طی سال گذشته ۱۷۶ نفر هم در سوانح رانندگی درون شهری استان حانشان را از دست دادند ضمن این که از مجموع تلفات حوادث رانندگی در سال گذشته استان ۴۷۰ نفر مرد و بقیه زن بودند.

آمار قربانیان حوادث رانندگی مازندران در عین حال سه درصد نسبت به سال ۹۹ افزایش دارد.

مقایسه میزان افزایش سه درصدی مرگ و میر سوانح رانندگی در مازندران با افزایش هشت درصدی تلفات تصادفات خیابان های برون شهری نشان می دهد که ضریب امنیت برای شهروندان مازندرانی در جاد های برون شهری در حال کاهش است.

طبق گزارش پزشکی قانونی مازندران بیشترین فوتی ها در شهرستان های ساری و میاندرود با ۹۱ نفر ، بابل با ۹۳ و آمل ۹۲ نفر ثبت شد. کمترین آمار قربانیان تصادف هم مربوط به شهرستان فریدونکنار با پنج نفر بوده است.

افزایش ۹ درصدی مصدمان تصادفات رانندگی
پزشکی قانونی مازندران آمار مصدومان حوادث رانندگی در سال گذشته را که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع شدند ، ۱۲هزارو ۹۸۵ نفر اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹درصد افزایش داشته است.

بر اساس آمار رسمی نیروی انتظامی ۷۰ تا ۹۰ درصد علت مرگ‌ها و آسیب‌های تصادفات ناشی از خطای انسانی است. بی توجهی به جلو، صحبت کردن با موبایل، غذا خوردن و شوخی کردن هنگام رانندگی، سرعت بالا، انحراف به چپ از جمله مهم‌ترین خطاهای انسانی هنگام رانندگی محسوب می‌شود.

مازندران دارای ۶۳ نقطه شهری در قالب ۲۲ شهرستان است و بیش از ۵۵ درصد از جمعیت حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری استان هم در نقاط شهری زندگی می کنند.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
فیلم لحظه مرگ حسین عبدالباقی مالک متروپل / او هنگام ریزش کجا بود ؟