نیکزاد: ای‌کاش به جای یارانه 300 تا 400 هزار تومانی به همه رقم یکسانی داده می‌شد


علی نیکزاد نایب رئیس اول مجلس گفت: ما از منابع مختلف 18 میلیارد دلار ارز 4200 را که به نام مردم بود اما به کام اشخاص خاصی بود تهیه می‌کردیم اما باید حذف می‌شد چون در آن فساد و رانت به وجود آمده بود. اما ای کاش به جای آنکه یارانه 300 تا 400 هزار تومانی بدهیم، به همه رقم یکسانی تعلق می‌گرفت.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایلنا: نایب رئیس اول مجلس گفت: ما از منابع مختلف ۱۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ را که به نام مردم بود اما به کام اشخاص خاصی بود تهیه می‌کردیم اما باید حذف می‌شد چون در آن فساد و رانت به وجود آمده بود. اما ای کاش به جای آنکه یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی بدهیم، به همه رقم یکسانی تعلق می‌گرفت.

علی نیکزاد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که نظر مجلس درباره افزایش رقم یارانه به ۴۰۰ هزار تومان چیست آیا این طرح به بهبود وضعیت معیشتی مردم کمک می‌کند یا خیر، گفت: ۱۸ میلیارد دلار ارز ترجیهی داریم. یعنی ما از منابع مختلف ارز ۴۲۰۰ تومانی را تهیه می‌کردیم. بنابراین این موضوع باید حذف می‌شد چون دیگر نمی‌توان به آن مسیر ادامه داد زیرا در آن فساد، رانت و غیره وجود داشت.

وی افزود: حالا دولت آمده گفته فعلا در مدت دو ماه کمک معیشتی به مردم می‌دهم و از طرف دیگر هم امروز قیمت‌ها را نسبت به قیمت ارز آزاد کرده است و برنامه‌شان این است که بعد از دو ماه به کالاها، بن کالای الکترونیکی بدهد. این کار درستی است. چون نمی‌شود به نام مردم ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی به کام تعدادی خاص شود.

نیکزاد تصریح کرد: امروز باید اطلاع رسانی شود، مردم در جریان موضوع قرار گرفته و مراقبت کنند تا بازار تنظیم شود. امروز این ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب برخی اشخاص ریخته نمی‌شود، بلکه با متعادل کردن قیمت‌ها، مابه‌التفاوت ارز آزاد و دولتی به جیب عموم مردم و ۹ دهک جامعه ریخته می‌شود. اما ای کاش به جای آنکه یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی بدهیم، به همه رقم یکسانی تعلق می‌گرفت. بنابراین همه باید از این کار حمایت کنند تا بساط ارز رانتی برچیده شود.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
بستن کمر همت برای نابودی کشور