واکنش وزیر ارتباطات به اخبار مربوط به کاهش سرعت اینترنت: هم سرعت اینترنت تلفن همراه افزایش یافته، هم خانگی


عیسی زارع پور وزیر ارتباطات اظهار داشت: بر اساس نتایج سایت Speed Test زمانی که بنده وزارت خانه را تحویل گرفتم سرعت اینترنت تلفن همراه 21 و هشت دهم مگابیت بر ثانیه بوده است و الان با حدود 15 درصد افزایش به 25 رسیده است سرعت اینترنت خانگی نیز حدود 9 مگابیت بر ثانیه بوده و اکنون به حدود 10 رسیده است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خانه ملت: وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات به شائبه کاهش سرعت اینترنت ثابت و سیار در ماه های اخیر پاسخ داد.

عیسی زارع پور اظهار داشت: مراجع جهانی و سایت های معتبری در مورد سرعت ارائه خدمات اینترنت قابل رجوع و استناد هستند و ما نیز آن را می پذیریم.

وی افزود: هر ماه این مراجع کشورها را هم در اینترنت سیار و هم اینترنت ثابت اندازه گیری می کنند و بر اساس نتایج سایت Speed Test زمانی که بنده وزارت خانه را تحویل گرفتم سرعت اینترنت تلفن همراه ۲۱ و هشت دهم مگابیت بر ثانیه بوده است و الان با حدود ۱۵ درصد افزایش به ۲۵ رسیده است سرعت اینترنت خانگی نیز حدود ۹ مگابیت بر ثانیه بوده و اکنون به حدود ۱۰ رسیده است.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: البته این اعداد رضایت بخش نیست و ما در ارتباطات ثابت رتبه ۱۴۵ را در دنیا داریم البته در شبکه سیار به میانگین جهانی نزدیک تر هستیم ولی این سرعت شایسته مردم ما نیست و به دلیل عقب ماندگی تاریخی این وضعیت ایجاد شده و حتماً باید سرعت و کیفیت افزایش پیدا کند و یکی از بالهای شبکه ملی اطلاعات همین شبکه پر سرعت و با کیفیت در سراسر کشور است اما پس رفتی هم نداشته ایم.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه اجتماعی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
آمار جدید؛ 26 نفر در متروپل کشته شدند | هر لحظه امکان ریزش ساختمان وجود دارد + فیلم