مسیر تهرانی‌ها 723 کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود؛ صرفه جویی 200 میلیون لیتر بنزین


مسیر تهرانی‌ها 723 کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود؛ صرفه جویی 200 میلیون لیتر بنزین

­معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از اصلاح 98 تقاطع ناقص در بزرگراه‌های تهران خبر داد که با این اصلاح مسیر تهرانی‌ها، 723 کیلومتر کمتر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عباس شعبانی در خصوص اصلاح تقاطع‌های بزرگراهی در تهران گفت: ۴۳۰ تقاطع بزرگراهی در تهران داریم که تقریبا حدود ۹۸ تقاطع ناقص هستند که این تقاطع‌های ناقص حدود ۷۸۲ کیلومتر راه مردم را اضافه می‌کنند.
وی افزود: مثلا شما هنگامی که از بزرگراه چمران به سمت شمال حرکت می‌کنید به سمت همت غرب دسترسی ندارید و باید به خیابان ملاصدرا و شیخ بهایی بروید تا دسترسی پیدا کنید و چهار الی پنج کیلومتر مسیر طولانی می‌شود. یا تقاطع بزرگراه بابایی و بزرگراه باقری ایراد دارد به گونه‌ای که شما نمی‌توانید از بزرگراه باقری به سمت بابایی غرب حرکت کنید و یا از بابایی غرب به سمت باقری جنوب دسترسی ندارید و این دو مسیر، ۱۲ کیلومتر راه را طولانی می‌کند در حالیکه با ۵۰۰ متر مسیر اصلاحی می‌توان این مشکل را حل کرد.

با اصلاح تقاطع‌های بزرگراهی ۲۰۰ میلیون لیتر بنزین هرسال صرفه جویی می شود

معاون فنی شهرداری تهران با بیان اینکه بالغ بر ۲۰۰ میلیون لیتر بنزین، سالانه صرف این دور بودن مسیر‌ها می‌شود، گفت: علاوه بر بنزین، وقت، رضایت و ... مردم نیز تلف می‌شود.
وی با بیان اینکه وقتی این مسیر‌ها اصلاح شود، مسیر تبدیل به ۵۷ کیلومتر می‌شود، اظهار کرد: یعنی با اصلاح تقاطع‌ها ۷۲۳ کیلومتر راه مردم کوتاه می‌شود و برای درک بهتر مثالی می‌زنم که کمربندی جنوب تهران که از آبیک قزوین شروع می‌شود و به انتهای ضلع جنوب فرودگاه امام خمینی (ره) می‌رسد ۳۰ کیلومتر راه را کوتاه کرده و حالا ما می‌خواهیم ۷۲۳ کیلومتر راه را در تهران کوتاه کنیم.
شعبانی با بیان اینکه این موضوع در شورای شهر تهران نیز تصویب شده است، گفت: در سال ۱۴۰۰ دو تقاطع در سه راه باقرشهر و پل ثامن تکمیل و به بهره برداری رسید و در سوم خرداد ماه نیز سه تقاطع دیگر تکمیل و تحویل داده می‌شود که تقاطع بلوار فرحزادی با آیت الله هاشمی رفسنجانی، تقاطع خیابان شکوفه و بزرگراه شهید کاظمی در منطقه ۱۹ و پل سلیمی جهرمی در غرب صادقیه قرار دارد.
وی افزود: با تکمیل این پنج تقاطع ۲۰ کیلومتر راه اضافه را به دو کیلومتر تبدیل کردیم.
شعبانی با بیان اینکه در سال جاری، ۱۸ تقاطع اصلاح می‌شود، گفت: با اصلاح این تقاطع‌ها ۱۲۳ کیلومتر راه را به ۸.۵ کیلومتر تبدیل می‌کنیم که علاوه بر صرفه جویی در وقت و بنزین شاهد کاهش ترافیک و در نتیجه کاهش آلودگی هوا خواهیم بود.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه اجتماعی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

جنجال ساعت رولکس 12 هزار دلاری نتیجه امام خمینی ! + عکس یاسمن اشراقی