تحولات اساسی در کنکور از سال 1402 شروع می شود


تحولات اساسی در کنکور از سال 1402 شروع می شود

رییس سازمان سنجش کشور گفت: در کنکور 1402 دروس عمومی در کنکور حذف خواهد شد و به سوابق تحصیلی منتقل می شود. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، پور عباس رییس سازمان سنجش گفت: قانون برای اولین بار در سال 84 در زمینه حذف کنکور ورود پیدا کرد. در کنکور 14٠2 دروس عمومی حذف می شوند لذا آزمون اختصاصی دو بار در سال برگزار می شود. او گفت: از...

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، پور عباس رییس سازمان سنجش گفت: قانون برای اولین بار در سال ۸۴ در زمینه حذف کنکور ورود پیدا کرد. در کنکور ۱۴٠۲ دروس عمومی حذف می شوند لذا آزمون اختصاصی دو بار در سال برگزار می شود.

او گفت: از سال ۱۴٠۳ آزمون ها به صورت الکترونیکی برگزار می شود و هر داوطلب شش بار در سال می تواند آزمون بدهد و که چهار بار آن آزمایشی است. هر بار آزمون را می توان به عنوان آزمون اصلی قلمداد کرد.

پورعباس گفت: کنکور مقوله‌ای است که از سال ۱۳۸۴ قانون در آن ورود پیدا کرد و اولین قانون تحت عنوان حذف کنکور مطرح شد، همه این قوانین متکی بر توانایی و توانمندی آموزش و پرورش است تا بتواند آموزش های سراسری و کشوری استاندارد برگزار کند.

به گفته رییس سازمان سنجش کشور در اینجا بحث معدل درست نیست. در کنکور ۱۴۰۲ تحولات اساسی را شروع خواهیم کرد. دروس عمومی در کنکور حذف خواهند شد و به سوابق تحصیلی منتقل می شود. آزمون اختصاصی شامل دروس اختصاصی ۵ گروه آزمایشی است که دو بار در سال برگزار می شود.

او گفت: بودجه بندی آزمون اختصاصی تغییر خواهد کرد. پذیرش دانشجو به دو شکل است . پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی برمبنای معدل است که حدود ۸۰تا ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش را شامل می شود و از سوی دیگر پذیرش براساس آزمون و سوابق تحصیلی استاندارد برای سال ۱۴۰۲ حدود ۱۵ درصد ظرفیت را در بر می گیرد.

پور عباس گفت: هر داوطلب در سال تا دوبار برای آزمون های تخصصی می تواند شرکت کند. نمره ای که از آزمون می گیرند با نمره سوابق تحصیلی ترکیب و نمره کل ساخته می‌شود که نمره کل ملاک پذیرش است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
فال تاروت امروز / فال تاروت کبیر روزانه امروز چهارشنبه 9 آذر