مدیرعامل ایران خودرو: امسال 15 هزار دستگاه خودرو صادر می‌کنیم


مدیرعامل ایران خودرو: امسال 15 هزار دستگاه خودرو صادر می‌کنیم

مدیرعامل ایران خودرو از برنامه این شرکت برای صادرات خودرو به دو کشور روسیه و ونزوئلا خبر داد.

آقای مهدی خطیبی گفت: ایران خودرو امسال حداقل ۱۵ هزار دستگاه خودرو را به بازار روسیه و ونزوئلا صادر خواهد کرد که پنج‌ هزار دستگاه مربوط به صادرات دنا پلاس اتوماتیک به ونزوئلاست و صادرات به روسیه نیز، در قالب سرمایه گذاری مشترک با این کشور خواهد بود.

او گفت: خواستار مساعدت در زمینه قیمت‌های دستوری هستیم و به منظور کاهش قیمت تمام شده تولید خودرو، مذاکره با تامین کنندگان صورت گرفته، ضمن این که مخالف واردات خودرو نیستیم؛ زیرا واردات، فشارها را از ایران خودرو در مقوله خودرو‌های سواری بر می‌دارد.

به گفته مدیرعامل ایران خودرو، دی‌ پارسال، شرکت بورس زیان انباشته ۱۳‌ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی طی سال ۱۴۰۱ را برای گروه صنعتی ایران خودرو پیش بینی کرد که علت آن، بی توجهی به تنوع و کمیت تولید در ایران خودرو بود؛ مانند تولید پژو ۴۰۵ جی. ال. ایکس که با وجود بیشترین نارضایتی مردمی، بیشترین تیراژ تولید را هم داشت.

نخستین کشنده پر قدرت ایران خودرو دیزل به روسیه صادر می‌شود

آقای جواد توسلی‌مهر مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل هم گفته، روس‌ها خواهان واردات نخستین کشنده پر قدرت این شرکت با پلتفرم بنز و اتاق جدید به نام آتامان هستند که پس از ۶۲ سال با تغییر اتاق دماغ دار نارنجی‌رنگ بنز طراحی شده و امسال ۵۰۰ دستگاه از آن تولید خواهد شد.

به گفته او، صادرات اتوبوس تولید ایران خودرو دیزل به ترکمنستان، صادرات کامیون و کمپرسی به کویت و همچنین یافتن بازار‌های جدید در برخی کشور‌های آفریقایی، حاصل افزایش تولید این شرکت از از ۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه در سال ۹۸ به هفت‌هزار و هفت دستگاه در سال ۱۴۰۰ بوده که برای امسال نیز، قرار است به ۲۵ هزار دستگاه برسد.

توان تولید اتوبوس داریم، اما شهرداری تهران خواهان واردات دست دوم دارد

مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل می‌گوید، این شرکت برای ۱۰ سال، ورشکسته‌ترین خودروساز کشور با کاهش ۳۰‌ درصدی سطح اشتغال بود، اما اکنون به سودده‌ترین خودروساز تبدیل شده؛ زیرا افزایش کیفیت را در دستور کار قرار داده است. در یک سال گذشته، سه محصول ایران‌خودرو دیزل یک ستاره کیفی دریافت کرده‌اند و ۲۰ درصد ارتقا کیفی رخ داد.

آقای توسلی مهر همچنین گفت: در حالی که بیش از یک‌هزار میلیارد تومان پول و سرمایه کشور در کف کارخانه ایران خودرو دیزل خوابیده، اما شهرداری تهران که ۵۶ دستگاه اتوبوس تولیدی ایران خودرو دیزل را به بهانه نداشتن بودجه جهت تسویه تحویل نمی‌گیرد، درخواست واردات اتوبوس دست‌دوم از خارج ترکیه را می‌دهد.

طبق اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، امسال تولید ۷۵۰ هزار دستگاه خودرو که ۲۵ هزار دستگاه آن خودرو‌های تجاری و بقیه خودروی سواری خواهد بود، در این خودروسازی هدفگذاری شده است.

همچنین شرکت ایران خودرو دیزل نیز، پارسال ۱۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان نقدینگی جذب کرده و برنامه امسال آن، جذب ۴۰ هزار میلیارد تومان است و در نظر دارد، یک‌هزار و ۲۰۰ نفر نیروی کار جدید را هم جذب کند. این شرکت صاحب پلتفرم بوده و به همین علت، در ۱۶ ماه گذشته، ۱۰ محصول جدید طراحی و تولید کرده است.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
فال تاروت امروز / فال تاروت کبیر روزانه امروز چهارشنبه 9 آذر