جبران کسری انرژی با عرضه برق مازاد در بورس


جبران کسری انرژی با عرضه برق مازاد در بورس

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: جبران کسری برق صنایع از طریق عرضه برق مازاد برخی واحد‌های صنعتی در بورس انرژی، منجر به عدم قطعی برق صنایع و تحمیل هزینه‌های هنگفت به آنها می شود.

فرهاد طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایران اکونومیست، افزود: برق صنایع در سالهای گذشته در زمان اوج مصرف، قطع می‌شد، در سال جاری هم همین روال پیش گرفته شد.

وی تصریح کرد: اگر به این شکل برنامه‌ریزی شود و به عبارتی در بخش صنعت مدیریت مصرف برق نداشته باشیم، ضرر و زیان صنایع بسیار فراتر از تصور خواهد بود، چرا که میزان بیکاری نیروی کار و عدم‌النفع صنایع، ضررش بیشتر از چیزی است که باید برای تولید و تامین برق سرمایه‌گذاری می‌شد.

طهماسبی گفت: قطعی برق صنایع برای تامین برق خانگی است، چرا که توان تولید بیش از این را نداریم، لذا باید در سال جاری برای مدیریت مصرف برنامه‌ریزی کنیم تا حداقل خاموشی را برای صنایع اعمال کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه به راهکار خرید و فروش برق در بورس انرژی اشاره کرد و گفت: عرضه برق در بورس انرژی و خرید آن از سوی صنایع در زمان پیک مصرف در صورت وجود مازاد برق، راهکار خوبی است، البته باید این نوع تامین برق برای صنعت صرفه اقتصادی داشته باشد و هزینه‌های تولید را بالا نبرد.

وی افزود: البته در صورت عرضه برق در بورس انرژی باید نظارت کافی صورت بگیرد تا عرضه کنندگان انرژی از شرایط به وجود آمده سوء استفاده نکنند و به صنایع آسیب وارد نشود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان یادآور شد: قطعاً بورس در این زمینه بسیار بهتر و شفاف تر عمل خواهد کرد و فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی در این بستر بهتر انجام می‌شود، اما باید میزان عرضه برق به حدی باشد که پاسخگوی تقاضا باشد.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه بازار سرمایه


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
فیلم / احساسی‌ترین سکانس قسمت جدید «یاغی» را ببینید !