پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا دوشنبه 6 تیر 1401


پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا دوشنبه 6 تیر 1401

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا ۶ تیرماه ۱۴۰۱ نشان می‌دهد آسمان تهران آفتابی است و حداکثر دما ۳۹ درجه و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد پیش‌بینی...

فرارو- امروز آسمان تهران آفتابی است و دما در طول شب از بیست و هشت درجه به مرور و در طول روز به سی و هشت درجه می‌رسد.

به گزارش فرارو؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روز‌های آینده آسمان تهران نسبتا آفتابی خواهد بود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

پیش‌بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما ۳۹ درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (۶ تیرماه) آفتابی با حداقل دمای ۲۹ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه (۷ تیرماه ماه) نیز آفتابی با حداقل دمای ۲۹ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد و برای روز چهارشنبه (۸ تیر ماه) آفتابی با حداقل دمای ۲۷ درجه و با حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی درباره وضعیت دما، دو هفته ابتدایی تیرماه هفته‌ی گرمی خواهد بود و در عین حال هوا در تهران تا امکان افزایش ۴۰ درجه پیش بینی می‌شود، سایر استان‌ها نیز هوای گرم تری را نسبت به هفته گذشته خواهند داشت.

وضعیت گردوخاک در تهران نیز از عصر امروز تشدید خواهد شد.

وضعیت آلودگی هوای تهران؛ افزایش دما توام با آلودگی هوا و گرد و غبار

شاخص آلودگی هوای تهران در لحظه نگارش این گزارش در ایستگاه پایش ژئوفیزیک دانشگاه تهران روی عدد ۱۲۲ قرار دارد که برای گروه‌های حساس ناسالم است. تهران از ابتدای سال فقط دو روز هوای پاک داشته و اکثر روز‌های تهران آلوده و قابل قبول بوده است.

براساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف در ارتفاعات قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید و در بعضی نواحی با خیزش موقت گرد و خاک یا نفوذ گرد و غبار انتقالی غربی پیش‌بینی می‌شود که در بعضی ساعت‌ها کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست. طی این مدت افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور تا چند روز آینده؛ افزایش نسبی دما

توده گرد و خاک در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بخش‌هایی از نواحی مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی می‌شود.

طی پنج روز آینده در اغلب مناطق کشور استقرار هوای گرم و روند تدریجی افزایش دما به ویژه در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه انتظار می‌رود.

از یکشنبه تا چهارشنبه در برخی نواحی شرق، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز شرقی وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه اجتماعی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
(ویدئو) سرقت عجیب قاب‌های آلومینیومی از یک آرامستان