تازه ترین آمار پرداخت تسهیلات طرح اشتغال روستایی


تازه ترین آمار پرداخت تسهیلات طرح اشتغال روستایی

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، طرح اشتغال پایدار روستایی به دنبال مجوز مجلس در برداشت 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد طرح‌های اشتغال در مناطق روستایی و عشایری به اجرا درآمد و مقرر شد معادل ریالی آن از محل...

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، طرح اشتغال پایدار روستایی به دنبال مجوز مجلس در برداشت 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد طرح‌های اشتغال در مناطق روستایی و عشایری به اجرا درآمد و مقرر شد معادل ریالی آن از محل منابع داخلی بانک‌ها به حساب موسسات عامل واریز شود.

بر این اساس به صندوق توسعه ملی اجازه داده شد با هدف ارتقای تولید و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، معادل ریالی یک میلیارد و 500 ‌میلیون دلار از منابع صندوق را به صورت قرض الحسنه نزد بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید در بخش کشاورزی سپرده‌گذاری کند تا این منابع برای ایجاد اشتغال در روستاها و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت با اولویت روستاها و شهرهای واقع در مناطق مرزی و مناطق عشایری هزینه شود.

طبق گزارش‌ها، میزان تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون به عنوان یکی از بانک‌های عامل در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، 30 هزار و 67 میلیارد ریال بوده که از این میزان 5530 میلیارد ریال به معرفی شدگان نهادهای حمایتی اختصاص داشته است.

بررسی عملکرد شعب بانک در سراسر کشور بیانگر آن است که بیشترین تعداد طرح‌های مشمول پرداخت تسهیلات بانک متعلق به استان‌های خراسان رضوی، فارس و آذربایجان شرقی بوده است. همچنین این بانک در سال گذشته 129 هزار فقره تسهیلات به مبلغ 173 هزار میلیارد ریال به بخش تعاون پرداخت کرده است.

مطابق اساسنامه بانک توسعه تعاون 70 درصد منابع بانک باید در قالب تسهیلات در اختیار شرکت‌های تعاونی و اعضای آن‌ها قرار گیرد.

کارشناسان تاکید دارند که توسعه تعاونی‌ها به تولید و توزیع عادلانه ثروت، رفاه اجتماعی، ایجاد اشتغال پایدار و استفاده از سرمایه های خرد مردمی منجر می شود.

به گزارش ایسنا، اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی و درآمدزایی برای خانوارهای روستایی و کاهش آمار بیکاری در این مناطق را فراهم می کند.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
خلوت سیاه یک زن با دامادشان ! / مرد : مچ زنم را در بی عفتی اش گرفتم !