تدوین قوانین اختصاصی برای سه نوع بانک‌‌


تدوین قوانین اختصاصی برای سه نوع بانک‌‌

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد از برنامه این وزارتخانه برای تدوین قوانین و مقررات جداگانه برای بانک‌‌های تجاری، توسعه‌‌ای و قرض‌‌الحسنه خبر داد.

به گزارش بنکر (Banker«سیدعباس حسینی»، درباره برنامه دولت برای اصلاح نظام بانکی، اظهار کرد: باید تلاش کنیم با همکاری بانک مرکزی و شبکه بانکی و متناسب با ویژگی هر بانک اعم از بانک توسعه‌‌ای، تجاری و قرض‌‌الحسنه، مقرراتی مختص همان بانک تدوین کنیم.

او افزود: به‌عنوان مثال تکالیف و اساسنامه بانک توسعه‌‌ای، بانک را به سمتی هدایت می‌‌کند که متفاوت از بانک تجاری است اما قوانین و مقررات موجود این تفاوت را قائل نشده است.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد تصریح کرد: امروز تفکیک قوانین و مقررات بانک‌‌ها براساس ماهیت آنها و تمرکز بر وظایف در مجموعه قوانین و مقررات بانکی یک الزام است.

او گفت: به دنبال این هستیم که با تعامل و مشورت با بانک مرکزی و شبکه بانکی، مجموعه‌ای از قوانین و ساختارها را برای بانک‌‌های توسعه‌ای، تجاری و قرض‌‌الحسنه به‌صورت جداگانه تدوین کنیم تا بهره‌‌وری آنها بالا برود و بتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند.

معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد در پاسخ به این سوال که این مجموعه قوانین و مقررات در قالب لایحه تدوین خواهد شد یا از مسیر شورای پول و اعتبار پیگیری می‌‌شود، اظهار کرد: این مساله به این برمی‌‌گردد که چقدر از این قوانین نیازمند قانون مصوب مجلس و چقدر در قالب شورای پول و اعتبار یا دولت قابل تصویب است.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
خبر خوش اقتصادی نزدیک است